Sivrisinek Kimleri Daha Çok Isırıyor? Nasıl Ayırt Edebiliyor?
TEL : 0 232 256 26 52

Sivrisinek Kimleri Daha Çok Isırıyor? Nasıl Ayırt Edebiliyor?

Sivrisineğin Tercihi Sivrisineğin Tercihi Anka İlaçlama

Sivrisinekler için bazı insanların diğerlerinden daha cazip olduğu bir efsane değil. Pek çok şey sivrisinekleri insanlara çekiyor, Genel olarak sivrisinekler, kokuları ve nefes aldığımız karbon dioksiti takip eder. USDA Tarımsal Araştırmalar Servisi Ulrich R. Bernier ile bir kimyager, insan derisinin verdiği 340 eşsiz kokunun bulunduğunu ve bilim adamlarının sivrisinekler için özellikle neyin cazip olduğunu bulmaya çalıştıklarını bildirdi. En iyi kokular sivrisinekleri insanlardan uzak tutmak için yem olarak kullanılabilir, çünkü bilim insanları da sivrisinek itici oluşturmak için onları gizleyen veya en aza indirgeyen sivrisinek itici ürünlerin nasıl oluşturulacağını bulmaya çalışmaktalar.

Olağandışı cazibelerden biri ise kan türünüz. Birkaç çalışma, sivrisineklerin O tipi kan ihtiva eden insanları tercih ettiğini göstermiştir. Sivrisineklerin farklı kokulara nasıl çekici olabileceğini anlamak kolaydır, fakat bir insanın kan türünü nasıl bilebilirler? Bazı insanlar kan türlerine göre şeker salgılar. Bilim adamları, sivrisineklerin antenlerinde ve kafalarındaki proteinleri, cildimizden çıkan kimyasal işaretlere veya kokuya tutturan proteinleri tespit ettiler. Bu belirteçler vücudumuzun doğal süreçleri tarafından üretilir ve neon tabelaları gibi, sivrisineklerin, kokularının merkezinizin etrafında olduğunu bilmelerine izin verirler. Bazı bilim adamları bazı özelliklerin sivrisinekleri çektiğini ve böylece diğerlerinden daha çok ısırığa maruz kaldığımızı öne sürüyor. En iyi adaylardan bazıları: nefes içindeki karbondioksit miktarı, gebelik, vücut ısısı ve alkol.

Kan tipi belirteçler, belirli bir kan türünün, insanlar tarafından serbest bırakılan kimyasal maddeleridir, O gurubu kan bulunan kişiler diğer kan türlerinden daha fazla belirteç yayarlar. Hamilelik sivrisinek cazibesi açısından başta gelebilir çünkü muhtemelen anneler yüzde 21 daha fazla karbondioksit ve karnın çevresi yaklaşık 1.26 derece Fahrenheit daha sıcak olduğundan amniyon sıvısı sıcaklığından dolayı. Ayrıca bira içip yatmak sivrisinek ısırıklarını arttırır, muhtemelen vücut sıcaklığındaki artış metabolize ederken cilt belirteçleri değiştiğinden açık havada içmek, yazın sizi sivrisineklere karşı cazip kılacaktır. 

 

Okunma 3114 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69