Kertenkele Hayatı ve En Büyük Akrabasının Videosu
TEL : 0 232 256 26 52

Kertenkele Hayatı ve En Büyük Akrabasının Videosu

Kertenkele Kertenkele Anka İlaçlama

Eşleşme sürelerinin haricinde, çoğu kertenkele sosyal değildir. Neredeyse her tür arazide kertenkele bulunur. Bazıları ağaçlarda yaşarlar, Diğerleri yeryüzünde yaşamayı tercih ederken, diğerleri kayalar arasında çöllerde yaşıyor. Kertenkelelerin genellikle küçük başları, uzun gövdeleri ve uzun kuyrukları vardır. Kertenkelelerin çoğu gün boyunca aktiftir. Kertenkeleler soğukkanlı hayvanlardır, yani vücutlarının ısınmasına yardımcı olmak için kendi çevrelerine güvenirler. Vücut ısısını yükseltmek için güneşin ısısını kullanırlar ve bedenleri sıcak olduğunda aktiftirler. Güneş ayrıca kertenkelelerin D vitamini üretmesine yardımcı olur. Onların günleri, kayalıklarla güneşlenmek ve yiyecek avlamak ile geçmektedir.

Bir yırtıcı onu kaptığında kuyruklarının bir kısmını koparma yeteneğine de sahiptirler. Birçok kertenkele etçidir, yani et yiyor demektir. Bir kertenkele için karıncalar, örümcekler, termitler, cicadas, küçük memeliler ve hatta diğer kertenkeleler besin kaynağı olabilir.. Caiman kertenkeleleri, salyangoz gibi kabuklarla hayvanları yerler. Kertenkeleler, çevikliği ve sürati ile tanınırlar. Tipik olarak, saldırı altındayken çoğu canlı kaçmaya çalışır, ancak yavaş ve hantal mavi-dilli skinks neredeyse her zaman açık ağzı, güçlü çeneleri, parlak mavi dil ve tıs sesleri ile avcıları tehdit eder.Boncuklu kertenkeleler, zehirli ve genellikle yavaş hareket ederlerken tıslama da yaparlar. Çoğu tür ağaçlara, kayalara veya insan yapımı yapılara tırmanarak predatörlerden kaçar. Özel ayaklarındaki modifikasyonları neredeyse her yüzeyden tırmanmalarına izin verir. Çeşitli geckos türleri tavanlar arasında ters yönde kolaylıkla hareket eder.

Kertenkele bir yılan ya da başka bir yırtıcı tarafından karşı karşıya kaldığında, bazen gönüllü olarak kuyruğunu bırakır. Kuyruk dökülmeden önce, bazı kertenkele dikey olarak dikey yandan yana doğru kıvrılmayı hafifçe dalgalandırır. Bu hareketin yırtıcı kişinin saldırısının odak noktasını daha savunmasız kafa ve gövdeden çekip kuyruk altındaki kertenkelenin yaralanmadan kurtulma şansını geliştirmesine neden olduğu düşünülüyor. Kuyruk rejenerasyonunun kendisi önemli miktarda enerji isteyebilir. Gönüllü kuyruk kaybı işe yarasa da, kamuflaj veya kriptografi yırtıcılardan kaçınmanın en etkili yoludur. Birçok kertenkele, arka planlarıyla harmanlanmış renk ve desen sergiler. Aşağıda ki video da kertenkelelerin en büyüğü komodor ejderinin görüntülerini izleyebilirsiniz.

Okunma 9567 defa

Ortam

Kertenkele Atası Komodor Ejderi

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69