TEL : 0 232 256 26 52

Böcek İlacı İle Hastalıkları Tedavi Ettiğini Söyleyen Papaz

Böcek İlacı İle Hastalıkları Tedavi Ettiğini Söyleyen Papaz Böcek İlacı İle Hastalıkları Tedavi Ettiğini Söyleyen Papaz Anka İlaçlama

BBC'ye yaptığı açıklamada, insanlara şifa dağıtmak adına sıradışı yöntemler kullandığını söyleyen Güney Afrikalı bir papaz olan Lethebo Rabalago,  böcekleri öldürmek için kullanılan  ilacı cemaatindekilerin doğrudan gözlerine ve vücutlarının çeşitli yerlerine sıkıyor. Rabalago, böcek ilacını sıktığı bir kadının gözündeki enfeksiyonun geçtiğini ve kadının "Tanrı'nın gücüne inandığı için durumunun çok iyi olduğunu" belirtti. Limpopo bölgesindeki bir kiliseyi yöneten Papaz Rabalago, yapılan bu sözde tadavileri Facebook ve Twitterda da paylaşıyor. Kendini peygamber gibi gören papaz Rabalago böcek ilacıyla HIV ve kanseri de tedavi edebildiğini savunuyor. Kullandığı böcek ilacını üreten firma ise yaptığı yazılı açıklamada, "Bizim  yada herhangi bir böcek ilacını insanların yüzüne sıkmanın güvenli olmadığını açıkça söylemek istiyoruz. Ürettiğimiz böcek ilacı, kutuda gösterilen böcekleri öldürmek için tasarlandı ve kutuda da uyulması gereken çok açık kurallar yazıyor" dedi. Şirket ayrıca, böcek ilacını kullanmasını durdurmak için Rabalago'ya ulaşmaya çalıştıklarını açıkladı. 

Bu haberden etkilenip etkilenmediğini bilemediğimiz bir benzeri olayda ülkemizde yaşanmıştı. Elazığ Sivrice İlçesi Gözeli Köyü’nde çobanlık yapan Aydın Kıyak’ın, hayvanlarını otlatırken boğazına sinek kaçtı. Büyük rahatsızlık yaşayan Kıyak, bu durumunu ev sahibi ve yakınlarıyla paylaştı. Kıyak’ın ev sahibi de 65 yaşındaki Aydın kıyak'ın boğazına kaçan sineği öldürmek için kendisine tarım ilacı vererek suyla karıştırıp içmesini istedi. Sonradan tarım ilacı olduğu ortaya çıkan bu ilacı içen Kıyak, bir süre sonra rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. Burada midesi yıkanıp, panzehir verilen Kıyak, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. 

 

Okunma 5011 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.