Yılanı korkutup kaçıran, Atlas kelebeği!
TEL : 0 232 256 26 52

Yılanı korkutup kaçıran, Atlas kelebeği!

Atlas kelebeği aniden havalandığında, kadife gibi dev kanatlarını görenler, gözlerine inanamıyor. Kanat bölgesi bakımından en iri pulkanatlı böceklerden biri sayılmasının sebebi, dişisinin açılmış kanatlarının eninin 26 santimden uzun olması. Atlas kelebeklerinin göz alıcı renklerinin yanı sıra, ilginç bir öyküsü de Güve cinsinden iri pulkanatlı bir böcek olan Atlas kelebeği en büyük düşmanı küçük yeşil bir yılan. Atlas kelebeğinin kanatlarında kobra figürü bulunuyor. Yılan yanına gelince kanatlarını açıyor ve kobranın yemi olan küçük yeşil yılan da korkup kaçıyor. Tam bir simetri ve tasarım harikası olan atlas kelebeği dünyanın dört bir tarafındaki koleksiyoncular tarafından yakalanarak ülkelerine götürülüyor. Daha çok güneydoğu asya ve özellikle de Endonezya, Sri Lanka ve Malezya'da görülen Atlas kelebeği uçarken küçük kuş cinsleriyle de karıştırıldığı oluyor. Kozası tıpkı ağaçtan sallanan bir meyve gibi olan atlas kelebeği larvayken bütün besinini alırken, gelişimini tamamlayınca ağzı olmadığından herhangi bir şey yiyemiyor.
Okunma 7829 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69