İguana
TEL : 0 232 256 26 52

İguana

İguana İguana Anka İlaçlama

İguana kuyrukları tüm uzunluğun yaklaşık yarısını oluşturmaktadır. Diğer sürüngenler gibi, iguanalar da ortamına uyum sağlamada mükemmel bir yeteneğe sahip soğuk kanlı, yumurta bırakan hayvanlardır. Iguana türleri büyüklük, renk, davranış ve vahşi doğada nesli tükenmekte olan statüler bakımından çeşitlilik göstermektedir. Farklı iguana türleri birbirlerinden çok farklı görünür ve davranır; onları aynı ailenin üyeleri olarak tanımayabilirsiniz. Bazı iguanalar canlı ve parlak renklere sahipken, bazıları donuk renklere sahipler. İguangalar çeşitli habitatlarda bulunabileceğinden, her türün kendi benzersiz uyarlamaları vardır. Galápagos Adaları'nın deniz iguası usta bir yüzücüdür ve siyah renkliliği, soğuk okyanusta yüzme sonrasında vücudunu ısıtmaya yardımcı olur. Buna karşın, yeşil iguana tropik bir yağmur ormanı ağacında yüksek seviyedeyken, diğer iguana türleri, kuru, sıcak çöl veya kayalık bölgelerde başarılı bir şekilde yaşama imkanı tanıyan adaptasyonlara sahiptir.

Çoğu İguanalar, otoburdurlar, meyveler, çiçek tomurcukları ve genç yaprakları yerken Bazı türler ara sıra sulu mealworm veya balmumu solucanını yerken Deniz iguanası okyanusta, yosunları kayadan sıyırmak için dalmaktadır. San Diego Hayvanat Bahçesi Safari Parkı'nda, koyu yapraklı yeşillikler ve çeşitli meyveler içeren bir meyve salatası sunulurken, bazıları da cırcır böcekleri, mealworms ve balmumu solucanları alıyor. Ancak balmumu solucanlar yağ oranı yüksek olduğu için menüdei tatlı olarak kabul edilir. Yemekten bahsederken, iguanalar ise çeşitli şahinler, baykuşlar, yılanlar ve insanlar tarafından yenilir. Yeşil İguangalar çiftliklerde Orta ve Güney Amerika'da insanlar tarafından yenilmek üzere yetiştiriliyor.

Bebek iguana için anne yoktur. Çoğu iguana ırkının dişileri güneşli bir alanda bir delik kazarlar, yumurtalarını içeriye alırlar, onları örtüp yumurtaları rahat bırakıyorlar. Bir yuvadaki tüm yumurtalar genellikle aynı anda çıkar ve yavru ebeveynlerden yardım almadan yuvadan çıkıp kendi başına birçok tehlikeyle karşı yaşam mücadelesi verir. Bazı türler artık ortadan kaybolmaya başlamıştır. İguanalar'ın hayatta kalmasına yardımcı olan iguana yaşama ortamlarında ya da yakınında yaşayan insanlar için eğitim programları gibi çeşitli önlemler bulunmaktadır. İguananın yılanlar ile mücadelesindeki nefesinizi kesecek videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 
Okunma 3785 defa

Ortam

Anka İlaçlama

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69