TEL : 0 232 256 26 52

İzmir Böcek İlaçlama

izmir böcek ilaçlama izmir böcek ilaçlama Anka İlaçlama

İzmir gibi Akdeniz iklimi yaşayan bölgelerde ilaçlama ve haşere kontrolü tahmin edileceği gibi gerçek bir mücadeledir.

Yörenin deniz ile olan bağlantısı da özellikle kara sinek ve sivrisinek popülasyonlarını ciddi oranda arttırmaktadır. Bir de bunlara kalorifer böceği ( Alman Hamam Böceği ) gibi sıcak ve nemli ortamları seven böcek türleri de ilave edilince İzmir’de bazı ev ve işyerleri tam anlamı ile böcek istilası yaşayabilmektedir.

Gözlemlerimiz ile de söyleyebiliriz ki, yanlış ilaçlama ve yapılan uygulamalar bu felaketin boyutlarını İzmir sakinleri için devasa hale getirebilmektedir.

İzmir’e büyük sıkıntı yaşatan özelikle 3 tür haşere vardır.

1) Karasinek

Ev sinekleri de olarak bilinen karasinekler etrafında dolaşırken gerçek bir sıkıntıdır. Özellikle İzmir gibi gıda işletmelerinin çok yoğun olduğu bir şehir için tam bir kabusturlar. Ancak sadece görsel ve işitsel sıkıntının yanı sıra hastalıkta taşımaktadırlar. Bu yüzden onlardan kurtulmak önemlidir. Kara sinek kontrolü hiçbir zaman kolay değildir. Öncelikle İzmir Anka İlaçlama ve Haşere Kontrol olarak her türlü desteğimizin yanınızda olduğunu bilmenizi isteriz. Çünkü uzman deneyimi olmadan sadece kovarak bu beladan kurtulmanız kolay olmayacaktır.

İlk adım tanımlamaktır. Kara sineklerini, diğer küme sinekleri de dahil olmak üzere diğer sinek türleriyle karıştırmak kolaydır. Farklı sinek türleri benzer görünebilir ancak farklı kontrol yöntemleri gerektirirler.

Sineklerin yumurtalarını yerleştirdikleri yerleri belirlemek çok önemlidir. Verilen çöp kutusu veya bir kase evcil hayvan yemi gibi basit bir şey olabilir. Yetiştirme bölgesi temizlenmeli veya kaldırılmalıdır. Yetiştirme alanı kaldırılmazsa, sinekler bir sorun olmaya devam edecektir.

Bir sonraki adım yetişkin sinekleri ortadan kaldırmaktır. Duruma bağlı olarak sinek yemi, tuzak veya insektisit uygulaması yapılması gerekebilir. İzmir Anka İlaçlama ve Haşere Kontrol bu araçların tamamına sahiptir. Erken yapacağımız bir denetleme ile kara sineklerden kurtulmanız daha kolay olacaktır.

2) Sivrisinek

Özellikle sahil kesimlerinde yaşayan İzmir’liler için azap oluşturmaktadırlar. Sivrisinekler sinir bozucu zararlıdır ve Batı Nil Virüsü, Dang ve Sıtma gibi hastalıkları yayabilir. Sivrisinekler ailenizin sağlığını ciddi olarak tehdit etmektedir. Sivrisinek aktivitesinin sinir bozucu bulguları, dişilerinin uğultusu ve ısırıklarıdır. İnsanlar, bu hafif tahrişten şiddetli iltihaplanma ve şişme kadar değişen ısırıklara karşı reaksiyon gösterirler.

Sivrisinekten kurtulma, genellikle kaynak azaltma ve ayrıca gerektiğinde kimyasal kontrol ürünlerinin kullanımı ile bütünleşik bir çabadır. Sivrisinekler suda geliştiğinden kaynak azaltma, sivrisinek yetiştiriciliği için uygun su kaynaklarını hedeflemekte ve ortadan kaldırmaktadır. Kaynak azaltma, sivrisinek tedavisine daha etkili bir şekilde uzun vadeli bir yaklaşım olduğundan, sivrisinek tedavi planı, kaynak azaltma işlemini desteklemek için kimyasal ürünler kullanmayı gerektirebilir.

3) Kalorifer Böceği – Alman Hamam Böceği

Alman hamamböceği, dünya çapında bir sorundur. Yetişkinleri, başlarının hemen arkasında pronotum da bulunan ve 13-16 mm uzunluğa kadar büyüyen iki siyah yatay çizgili açık kahverengi veya ten rengi ile kolayca tanınırlar. Çok daha küçük genç veya nimfler, neredeyse siyahtır, başın arkasındaki siyah şeritler de vardır.

Sıcak ortamlarda, açık havada yaşama kabiliyeti olmasına rağmen, Alman hamamböceği, daha nemli alanları tercih eder. En yaygın olarak kapalı alanlarda bulunurlar. Evlerde bu böcekler tipik olarak mutfaklarda ve banyolarda bulunur, ancak yiyecek ve nem varsa kullanılabilir bir evin diğer alanlarına da taşınır.

Alman hamamböcekleri her durumda çok fazla yavrularlar. Amerikan hamam böceğinden daha küçük boyları, insanlardan huzurlu bir şekilde saklanmalarına izin verir ve insan yaşam alanlarında da doğal yırtıcılara sahip değildirler. Bu nedenlerden dolayı, Alman hamamböceği popülasyonları hızla büyümekte ve profesyonel tedaviye ihtiyaç duymaktadır. Özellikle yanlış ilaç kullanımı bu istilayı çok hızlı bir şekilde arttırmaktadır. Mutlaka profesyonel bir yardım almak gerekir. Anka İlaçlama ve Haşere Kontrol ü aradığınız takdirde daha detaylı bir inceleme ile kesin çözüm şansınız artacaktır.

İzmir, böcek İlaçlama ve haşere kontrolünde iklim ve coğrafi konumundan dolayı zor bir şehirdir. Bu başlıca zararlıların yanı sıra pire, uyuz, karınca gibi böcek sorunları yaşadığı gibi fare, sıçan gibi kemirgenler ile de büyük problemler yaşamaktadır.

İklim özelliklerinden dolayı ihmal etmeden alacağınız erken uzman görüşü hayatınızı bir belgesele çevirmeden yaşamanızı sağlayacaktır.

Anka İlaçlama ve Haşere Kontrol uzmanlarımız ile daima yanınızda olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.