Garantili İlaçlama ve 100.000 TL'ye kadar Sigorta

Garantili İlaçlama Garantili İlaçlama Anka İlaçlama

Tüm müşterilerimiz 100.000 TL'ye kadar sigorta kapsamımızdadır. Ev, Apartman, Gıda İşletmeleri, Üretim ve Eğlence Tesisleri, Otel, Fabrika, Okul, AVM, Fırın, Şantiye tüm haşere ve böcek ilaçlamalarımızda olası ekipman zararlarına ve zehirlenmelere karşı, Mali mesuliyet sigortası ile tüm müşterilerimiz 100.000 TL'ye kadar sigorta kapsamımızdadır. Anka Pest Control olarak yapılan her uygulama ve ilaçlama için uygulama bitiminde garanti belgesi teslim edilir. Garanti süresi içerisinde görülebilecek tek bir haşere yada böcek çağrısına 24 saat içinde ücretsiz müdahale edilir. 

Haşere ve Böceklerin yaşam alanlarımıza verdiği zararlar dahilinde Yiyeceklerin (hem taze hem de depolanmış) ve mahsullerin (ormanlar dahil) imha edilmesi veya bozulması, Mallar üzerinde hasar - deri, kağıt, tekstil, (böcekler, hamamböcekleri veya güveler), kereste (termitler ve çeşitli deliciler ile) İnsanlarda veya hayvanlarda doğrudan hastalık vermesi nedeni ile bu zararlılarla etkili ve garantili çözüm çok önemlidir. Etkili bir mücadele de böceklerin üreme yaşam döngüleri çok iyi bilinmeli, Hangi mevsimde Hangi ilaç ve uygulamaların tercih edileceği, Daha önce denenmiş başarılı sonuçların alındığı yöntemlerin izlenmesi ile gerçekleşebilmekteyken En önemli konu ise keşiftir, Bilinçsizce ezbere yapılan uygulamalardan kaçınılmalı mevcut haşere aktivitesi olan yerlerdeki böceğin türü ve popülasyonu mutlaka uygulama öncesi tespit edilmelidir. Anka pest control haşere ilaçlama ve çevre sağlığı hizmetleri olarak yürüyen, uçan her türlü haşere ve kemirgen ile mücadelenizdeki sorun ve sorumluluklarınızı üstlenmekteyiz.

Her böceğin zararlı olmaması gibi İnsanlar için tehlikeli türleriyle birlikte böcekler denize hiç adapte olmamış olsa da, neredeyse tüm karasal ve su ortamlarında yaşarlar. Bazıları bizimle yaşamak için (hamamböceği, gümüş böceği) adapte olurken, diğerleri bizim üzerimizde (bit, sivrisinekler) yaşar. 500'den fazla böcek türü insanlar tarafından besin olarak kullanılmaktadır. Özellikle cırcır böcekleri, çekirgeler, böcekler ve kel larva ve termitler, Avustralya yerlileri düzenli olarak bal küpleri karıncaları, yetişkin körpe güveleri ve ağaç güvelerinin larvalarını (witchety grubs) besin olarak kullanmıştır. Yerli halklar  kafa ve vücut dekorasyonu olarak sık sık kelebekler ve parlak renkte böcekler kullanılırdı. Böcek toplama yaygın bir Batı hobisidir ve eklem bacaklı hayvanları kapsayan küçük bir sanayi vardır.  

 Evrim, organizmaların çevreleriyle etkileşiminin sonucudur. Böcek ve Haşereler değişen çevreye uyum sağlamaya çalıştıkça, adaptif yapılar varolan organların kademeli olarak değişmesiyle ortaya çıkar ve bir süre bu, doğanın harikaları dediğimiz büyük anatomik değişiklikleri oluşturmak üzere birikir. Gerçeklikteki evrimsel değişiklikler şans eseri veya varyasyonların kısa vadeli avantajları olarak ortaya çıkar. Uyarlamalar türlere fayda sağladığı için evrimleşmez; ancak evrim, bazı hayvanların yarar elde ettiği değişkenlik kalıpları üretirken, bir popülasyonun genetik kompozisyonu, her kuşağın geçişi ile değişir ve bugün mevcut olan tüm organizmalar, geçmişte bir zamanlar var olan ataların değiştirilmiş torunlarıdır. Zaman içerisinde kullanılan ilaçlara bağışıklık kazanan ve evrim geçiren bu böceklere karşı uzun süre aynı uygulama ve aynı ilaçlar kullanılmamalıdır. 

       

Okunma 5375 defa