Konak Böcek İlaçlama

Konak Böcek İlaçlama Konak Böcek İlaçlama Anka Böcek İlaçlama

Konak böcek ilaçlama firması olarak hizmet verdiğimiz ilçeler arasında en başta doğal olarak izmir Konak ilçesi de vardır. İzmir’de konak böcek ilaçlama firmalarının en çok sıkıntı yaşadığı konu ise dar sokak araları, eski bina yapısı, sıkışık yerleşim, kalabalık trafik ve insan yoğunluğu olmuştur. Eski bina hatta tarihi yapılar alabildiğine mevcuttur. Konak ilçesinde böcek ilaçlama yapmak, haşere mücadelesi yapmak, haşere ilaçlama da yüzde yüz başarı sağlamak, eski bina yapısı yüzünden diğer ilçelere göre çok daha zordur. Bina içinde bulunan çatlaklar, kırıklar delikler ve eski kanalizasyon sistemleri böcekler, fareler ve diğer haşeratlar için uygun üreme ve geçiş yollarını sağlar. Konak ilçesi İşhanlarının, iş merkezlerinin yoğun olduğu bir ilçedir. Yoğun trafik, yoğun klima gibi sebepler ile hava sıcaklığı, İzmir’in diğer ilçelerine göre en az 2-3 derece daha fazla hissedilir. Betonarme binalar ısıyı sürekli olarak tutma eğilimindedir. Yüksek bina ısısı da öncelikle böcek türlerinin, sonra da diğer haşeratların, illa ki de farelerin sayılarının artmasını sağlar. Şehrin tam merkezinde olmasına rağmen haşere mücadelesi için İzmir’in bu ilçesi çok zorlu bir sahadır. Özellikle hamam böceği veya diğer bilenen adı ile kalorifer böceği çok yaygındır.

Konak İlçesinde Böcek İlaçlama Konusunda Dikkat Edilecekler

Konak ilçesinde böcek ilaçlama yapacak olan ilaçlama firması, öncelikle sorunu yerinde görmelidir. Sorun sahibi danışanların görüşlerinin yanında dikkatli bir keşif çok yararlı olacaktır. Bina yeni ise böcek sorunu var ise yandaki binalar, bina eski ise bina içinde böcek yuvaları, haşerat yuvalarından şüphe edilmelidir. Büyük delikler ve çatlaklar için bina sahibi, mekan sahibi uyarılmalı ve bu gedikler kapatılmalıdır. Konak böcek ilaçlama yapmak için İzmir’in diğer ilçelerine göre diğer dezavantajı kalabalık yerleşimidir. Bina içinde hiçbir sorun olmazsa dahi yan binaların çok yakın ve sıkışık olması da haşere sorununa kaynak olmaktadır. Büyük çaplı bir böcek istilası var ise ilk iş hem bina hem yan binalardaki ev sahiplerini organize etmek iyi bir başlangıç olacaktır. Böcek ilaçlama aynı zamanda yapılırsa daha etkili olur. Diğer türlü ilaçlama yapılan evlerden ilaçlama yapılmayan evlere böcek akını oluşabilir. Bu da ilaçlamanın başarısını etkileyen unsurların başında yar alacaktır.

Konak İlçesindeki Sakinlerin Böcek İlaçlamasından Önce Yapılacakları

İlk koruma uygulamaları olarak delikler ve çatlaklar giderildikten sonra bina içleri iyi bir şekilde havalandırılmalıdır. Nem oluşumuna imkan verilmemelidir. Sıcaklıktan sonra nem böceklerin en sevdiği unsurdur. Hamam böceği ve kalorifer böceği görüldüğü anda profesyonel bir firma (Anka Pest Kontrol firması gibi) aranmalıdır. Asla spreyler ile fiziki takipler ile böcekler avlanmaya çalışılmamalıdır. Strese giren hamam böcekleri üremek için derhal arkalarında bulunan keseyi atarak kaçarlar. Bu kesede 40-50 kadar yeni hamam böceği yavrusu bulunmaktadır. Yani siz birini öldüreyim derken 40-50 tanesini daha serbest bırakmış olabilirsiniz. Fare ilaçlaması veya fare mücadelesi içinde aynı durum söz konusudur. Fare tüm binada ilerler, bu sebeple tek bir yerde görüldüğü anda profesyonel uzmanlardan destek almak en doğrusudur. Yapacağınız müdahale sadece hayvanı bir üst kata veya bir alt kata kaçırır. Asıl nereden geldiğini bulmak ve bir daha gelmemesini sağlamak gerekir. Konak ilçesi bu sebeple hamam böceği ilaçlama, kalorifer böceği ilaçlama, her tür sıçan ve fare ilaçlama ve tüm diğer haşerat için çok zorlu bir sahadır.

Neyse ki Konak böcek ilaçlama firması Anka Pest Kontrol olarak en deneyimli ve uzman izmir böcek ilaçlama firmasıyız. Ve İzmir konak ilçesinde böcek ilaçlama hizmeti vermektedir. Her türlü sorununuz için bizi 7/24 arayabilir ve %100 garantili hizmetimiz ile sizde tanışabilirsiniz.