Karşıyaka Böcek İlaçlama

Karşıyaka Böcek İlaçlama Karşıyaka Böcek İlaçlama Anka Böcek İlaçlama
Karşıyaka böcek ilaçlama firmaları için gerçek bir mücadele ilçesidir. Dar sokaklar, bazıları nostaljik olsa da eski binalar, denizin hemen yanında İzmir’in güzide ilçesi Karşıyaka. Gerçek bir simge ama o kadar da haşere mücadele için zorlu bir ilçe. Karşıyaka semt semt böcek ilaçlama ve haşere mücadele şeklinin de değişiklik gösterdiği kozmopolit bir yerleşimdir. İlk adım olarak haşere mücadelesi konusunda ilçeyi semt semt analiz etmiş, Karşıyaka’nın her semtinde yoğun çalışmış ve tecrübe kazanmış Anka Böcek İlaçlama gibi deneyimli ve uzman firmalar ile çalışmak doğru bir seçim olacaktır.

Karşıyaka Mahallelerine Göre Böcek İlaçlama

Alaybey ilçesinden başlayarak, deniz kenarını takip edersek Tersane, Tuna, Aksoy, Donanmacı, Bostanlı, Atakent, Mavişehir semt ve mahalleleri deniz kenarında bulunmaları sebebi ile böcek ilaçlama da sinek, sivrisinek ve haham böceği sorunu ile beraber düşünülmesi gereken yerleşimlerdir. Deniz ile aynı rakımda olan kanalizasyon sebebi ile fare mücadelesi de yoğun olarak yapılmaktadır. Yazın karasinek, sivrisinek ve hamamböceği sorunu yaşayan bu semtler, kışın yağışları ile beraber fare sorunu yaşamaktadır. Mavişehir ve Atakent mahalleleri böcek ilaçlama da halen kuruldukları bataklık zeminin de dezavantajlarını görmektedirler. Böcek ilaçlama Mavişehir ve Atakent mahallalerinde yapılacak ise ev sahiplerinin önceden hazırlık yapması ve böcek ilaçlamacıları ile sıkı bir işbirliği yapması bu sebeple önemlidir.

İç kesimlerde ise Yalı, Şemikler, Goncalar, Latife Hanım, Fikri Atay, İmbatlı, Bahariye, İnönü, Demirköprü, Dedebaşı, daha ötesinde Örnekköy, Yamanlar, Sancaklı semt ve mahalleleri İzmir’in kuru sıcağını da yaşadıklarından böcek ilaçlama ve haşere mücadelesinde önceliği Alman hamamböceği ve Amerikan hamam böceği ilaçlamaları almaktadır. Merkez ilçelerde yoğun klima kullanımı, daha sıkışık alanda toplanmış nüfus sebebi ile böcek türü sayısı açısından birkaç baskın tür belirleyici olsa da bu türlerin böcek sayısı diğer semtlere göre çok daha yoğundur. İhmal edilen her ufak alan, böcekler için yeni yuva oluşturmaktadır.

Karşıyaka’nın merkez semtlerinde yaşayan sakinler için temizlik ve düzenin ihmali, diğer semtlere göre daha ağır etkilere sebep olur. Birkaç gün evde, sokakta bekleyen çöpler oldukça hızlı sinek, böcek yuvalarına dönüşecektir. Buralarda yaşayan semt sakinlerinin ortak hareket etmesi de önemlidir. Karşıyaka apartman ilaçlamaları, ev ilaçlamaları yıllık periyotta olur ise daha verimli olmaktadır. Önemli olan noktaysa apartman ve ev ilaçlamasının tüm daire sahipleri tarafından kabul görmesi ve aynı zamanda yapılmasıdır. Birbirine çok yakın apartmanlarda ilaçlama yaparken bir veya birkaç dairenin atlanması, ilaçlama yapılmayan dairelerin kaçan böceklere yeni yuva olmasına sebep olmaktadır.

Karşıyaka’da Haşerelere Karşı Alınacak Önlemler

İzmir Karşıyaka'da böcek ilaçlama yapmak ülkenin zaman zaman en sıcak alanlarında ilaçlama yapmak demektir. Gösterişi bol olsa da ev ilaçlamalarında sıvı ilaç özellikle hamam böcekleri için çok yanlış bir ilaçlama tarzıdır. Karşıyaka böcek ilaçlama da bu sebeple çok çekmiş bir ilçedir. Gereksiz yere daire sahipleri tarafından sıktırılan sıvı ilaçlar jel formatta, yem şeklindeki ilaçlar kadar kalıcı değildir. Ve etkilide değildir. Hatta yanlış sıvı ilaç kullanımı böceklerin sayısını daha da arttırmıştır. Bu sebeple eğer Karşıyaka da oturuyorsanız ve evinizde bitmeyen bir kalorifer böceği ( Alman Hamam Böceği ), Amerikan hamam böceği kabusu var ise ilaçlamacınızı Anka Böcek İlaçlama gibi deneyimli ve işinde uzman personelden seçmenizi öneririz.

Yine sineklere karşı camlarınızda tel bulundurmanız, evleri bu şekilde sık sık havalandırmanız, ev içinde ve dışında yiyecekleri kapalı alanlarda tutmanız, çöpleri mutlaka kalın çöp torbaları ile çöp bidonlarına atmanız böcek istilasına karşı koymak için ilk savunma hattınız olacaktır. Karşıyaka’nın eski binalarında oturuyorsanız, önce ev içindeki sıva ve duvar çatlaklarını, ardından bina içindeki duvar çatlaklarını gidermeniz ve giderilmesini sağlamanız da böceklerden sizi koruyacak ilk uygulamalardandır. Eski borulara bağlanan su giderlerini mutlaka tek taraflı açılan kapaklar ile muhafaza altına almanız hem böcek hem fare sorununuzu önemli ölçüde kesecektir. Böcek ilaçlama Karşıyaka bir ilçede zor olsa da alınacak tedbirler bina yaşı ne olursa olsun tek bir böcek görmeyinceye kadar çözülebilecek bir sorundur. Çözemediğiniz her türlü haşerat sonunda bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz. Anka Pest Kontrol ve bir Karşıyaka böcek ilaçlama firması olarak siz değerli Karşıyaka’lılara hizmet vermekten her zaman mutluluk duymaktayız.