Tahtakurusu İlaçlaması

Tahtakurusu ilaçlaması Tahtakurusu ilaçlaması www.ankailaclama.com

  Tahtakurusu ilaçlaması belki de en zorlayan ilaçlama türlerinin başında gelmektedir. Tahtakurusu ilaçlamasında erken müdahale, doğru uygulamalar ve doğru ilaçlama firması seçmek sizi bir adım öne taşıyacaktır. Her sektörde olduğu gibi maalesef ilaçlama firmalarının arasında da yaptığı işi bilmeyen yada işin önemini tam algılayamayan firmalar olmaktadır.İşini iyi yapanları tenzih ederek belirttiğimiz bu notta seçim yaparken dikkatli olmanızı önemle rica ediyoruz. 

  Tahtakurusu ilaçlaması, genel ilaçlama gibi süpürgelik kenarlarına sırt pompası ile 5 dakikada yapılan bir ilaçlama değildir. Genellikle yattığınız yatak ve koltukların 1 1,5 metre çapında saklanırlar, bu yatak fitil araları yatak başlığınızın içi, koltuk döşemeleri yada süpürgelik kenarları, elektirik prizleri, perde kornişleri bile onlar için yuva olabilir. 

   Anka Pest Control Haşere İlaçlama ve Çevre Sağlığı Hizmetleri olarak Tahtakurusu ilaçlaması için sizin belirlediğiniz gün ve saat belirlendikten sonra evinize gelen ekip, sizinle evi gezip ilaçlama sırasında açıkta olmaması gereken meteryalleri uygun alanlara kaldırıp size sunum yaptıktan sonra ilaçlamasına başlayacaktır. İlaçlama 3 işlemden geçmektedir, önce 70 ila 100 derece sıcak buhar uygulaması ve tahtakurusunu ortaya çıkartmada etkili olan feromonlar ile ilk uygulama başlar, bu uygulamada tahtakurusu yumurtaları sıcaklık ile patlatılarak etkisiz hale getirilir. 2. işlem sıvı insektisittir, tüm bazalar boşaltılır yataklar ters çevrilir koltuklar terz düz edilerek ilacın her yere gitmesi sağlanır, 3. işlem ULV cihazı ile sisleme şeklinde yapılan uygulamadır. Bu ilaçlama sayesinde perde kornişlerinden dolap arkalarına kadar havanın olduğu her yere ilacın gitmesi sağlanır. 2 kişilik ekibin yaptığı bu işlemler evin büyüklüğüne de bağlı olmak üzere ortalama 1 saat kadar sürmektedir. Ev 8 saat boş kalır ilk gelen camları açıp evi havalandırır, genellikle sabah yapılan bu ilaçlama sonrası gece o evde kalmak mümkündür. İlaçlama sonrası yapmanız ve yapmamanız gerekenler uzmanlar tarafından size bildirilir. Gelen ekip yapılan uygulamalar kullanılan ilaçlar hakkında detaylı bir raporu size teslim eder, 10 - 15 gün gözlem süreciniz başlar, tekrar bir tahtakurusu görmeniz yada tahtakurusu görmeseniz de vucutta ısırılma görülmesi durumunda tekar gün belirlenir 2. ilaçlamanız ücretsiz gerçekleşir.

   Tahtakurusu zararlısı diğer zararlılar gibi ilacın zeminde kalması durumunda bile üstünden geçtiği zaman etkisiz kalan bir zararlı değildir. Yani buradaki en önemli etken uygulamanın doğru yapılmasıdır. Ne kadar çok yere ulaşabilirsek uygulama o kadar başarılı olmuştur. Şimdi tahtakurusu hakkında en çok sorduğunuz sorulara cevap vermeye çalışalım.

Tahtakurusu ısırır mı?  Evet ısırır, özellikle gece siz uyuduktan sonra ve kapalı olan bölgelerinizi tercih eder, göbek kasık eklem yerleri gibi,

Tahtakurusu eski tahtadan mı olur?  Hayır eski eşya nem rutubet gibi şeylerden evde kendiliğinden oluşan bir zararlı değildir, mutlaka eve taşımış olmalısınız.

Tahtakurusu neden evimde?  Mutlaka dışarıdan getirdiniz, belki 2. el bir eşya, gittiğiniz otel, refakatçi kaldığınız hastane, spor salonunda çantanızla yada misafiriniz valizi il bunu  gibi yollardan,

Tahtakurundan kurtulurmuyum? Evet kesinlikle kurtulmak mümkün sadece evi ne kadar sardığı, evin yapısal zorluğu bir çok etken ilaçlama sayısında değişikliklere neden olsa da kurtulmayan ev yoktur.

Tahtakurusu gördüm eşyaları mı atayım mı? Öncelikle uzman ekibin eve ilaçlama için geldiğinde ev sahibini bilgilendirmesi gerekiyor bazı yatak ya da koltuklar kurtulmayacak seviyeye geldiyse maalesef 

Umarız bu zararlı evinize hiç bir zaman uğramaz, karşılaşmanız durumunda Anka İlaçlama olarak sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktan onur duyacağız.