Sinek ilaçlaması

Sinek ilaçlaması Sinek ilaçlaması Anka İlaçlama

Tek başına bile varlıkları insanlar için sinir bozucu olan sineklerin insanlık üzerindeki gerçek etkileri çoğu zaman farkedilmez. Yiyecek ve pislik arasında geçişler yapıp enfeksiyonların daha hızlı yayılmasına yardımcı olurlar. Gıdanın kokusuna gelsede ancak katı yiyecek yiyemez. Yiyeceğe ulaştığında katı yiyecekler üzerine kusar ve bunun bir çözümünü oluşturur, sonra emer ve böylece yiyecekleri kirletir. Sinek ilaçlaması ve mücadelesindeki ilk aşama sineklerin daha da çoğalmasını kontrol etmek içindir. Sinek kontrol tekniklerinde, sineklerin çoğalması, üreme kaynaklarını temizleyerek veya yok etmek suretiyle kontrol altına almak ile gerçekleşir. Bu müdahale ile sonradan yumurtlamak için yer bulamayacağı için, sineklerin daha da çoğalmasını engellemeye yardımcı olacaktır. Sineklerin üreme ve çoğalma yerini yok ettikten sonra 2. aşama yalnızca yetişkin sineklerin ilaçlanması olacaktır. Artık yumurtlamak için yerleri olmadığından sinek problemi bu yetişkin sinekleri öldürerek çözülecektir. 

Her nedense sinekler Votka'dan nefret ediyorlar. Sadece kokularına dayanamıyorlar ve bu nedenle bazı insanlar sinekleri savuşturmak için votka bazlı kovucular kullanıyorlar. Doğal sinek kovucular için işinize yarayabilecek bir kaç bilgi ise, sinekleri caydırmak için limon ile birlikte karanfil kullanmanız gerekir. Bu caydırıcıyı yapmak için limon alın ve ikiye bölün, Bundan sonra, limonun her yarısına 6-12 arası karanfil koyun dışarıda arkadaşlarınızla birlikte yemek yediğiniz zamanlarda tabakta bir kenarda tutabilirsiniz. Alternatif olarak, karanfillerden daha iyi çalıştığı için karanfil yağı da kullanabilinir. Sinekler, Bazil, Lavanta, Tansy, Vapur, Rue ve Nane gibi bazı aromatik otların kokularından hoşlanmazlar. Sinekleri uzak tutmak için bu bitkileri kapıların pencerelerin yakınında bir yere koyabilirsiniz. Bu, sineklerin evinize girmesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda çevreyi sağlıklı hale getirir. Eğer herhangi bir sebeple bu bitkileri bulmakta zorlanırsanız biraz kuru fesleğen ve nane yaprağı elde edin. Onları bir tülbent veya bir müslim çantasına bağlayın ve onları sinek bulunan bölgeye asın.

Kümesteki sinekler, et sinekleri, kara sinekler gibi birçok sinek türüne karşı Tek kullanımlık sinek tuzakları, en iyi sinek yakalayıcılarından biridir. Veranda ve bahçenizden sinekleri uzak tutmak için basit ve etkili bir yol sağlarlar. Tek kullanımlık bir sinek tuzağı, suda çözünür özel olarak formüle edilmiş bir yem veya cazibe maddesinden oluşur. Çekici, bir çantanın içinde saklanır ve yalnızca su ilave ettiğinizde harekete geçer, Üzerine su ilave edildikten sonra cezbedici suyun içinde erir, sinekler için hoş bir koku, insanlar içinse kötü bir koku ortaya çıkar. Sinekler çantanın içine girebilir, ancak yapısından dolayı hareket edemezler ve sonunda içerideki suda boğulurlar. 

EFK cihazları da sinek mücadelesinde etkili uygulamalardandır. Sinekler ve diğer uçan böcekler, aynı frekansta ışık ve UV sinek sopası bazı frekanslarına çok fazla ilgi duyarlar. Bu UV ışık tuzaklarını herhangi bir standart AC priziyle kullanabilirsiniz. Bu tuzaklar, 600 - 1800 metre kare alanda sinekleri çekebilen tek veya birden fazla 2 - 25 Watt UV ışık lambasına sahiptir. Sinekler lambaya yaklaştıklarında muhafazaya girmeye ve yapışkanlı kartonun üzerine yapışırlar. Yapışkan olan karton kolayca değiştirilebilir, böylece cihazı yıllarca kullanmaya devam edebilirsiniz. Cihaz çok temiz bir şekilde çalışır, Kokusu yok, Karışıklık yok, Kimyasallar Yok ve Toksinler yok. Bu sinek tuzakları çoğunlukla yalnızca kapalı mekanlar için tasarlanmıştır. Anka pest control olarak çalıştığımız gıda işletmelerine bu cihazlar ücretsiz verilmektedir.

Hava sıcaklığı düştüğünde sinekler çok sayıda ev ve binaya girmeye başlar. Batı ve güneye bakan binalar daha fazla güneş ışığına maruz kaldıklarından, bu tür binalar daha fazla ilgi çekmektedir. Bu binalara küçük açıklıklar veya çatlaklar ve pencere veya kapı çerçevelerinin yakınında, açık veya penceresiz pencerelerin deliklerin arasından girerler. Sinek ilaçlaması ve mücadelesindeki sorun ve sorumluluklarınızı Anka pest control olarak en uygun fiyat ve son teknoleji uygulamalar ile üstlenmekteyiz.