Güve İlaçlaması

Güve İlaçlaması Güve İlaçlaması Anka İlaçlama

Güve ilaçlaması Yün veya ipek gibi doğal proteinli liflerden yapılmış giysiler ve battaniyeler gibi kumaşları yiyen zararlılarla mücadeledir. Naftalin ile güvelerin önüne geçilmeye çalışılsa da ancak naftalinin insan sağlığına etkileri konusunda endişeler vardır. Bazı güveler, özellikle de tırtılları, dünyanın birçok yerinde önemli tarımsal zararlılara sebep olmuşlardır. Işıklardan kaçınırlar ve bodrum, tavan arası ve dolap gibi karanlık yerlerde bulunurlar. Bu yerlerde, güveler kumaşların katlarında veya köşelerde saklanabilir. Güveler, popülasyonları fark edilmeden çok önce bir eve dokunabilirler. Sonuç olarak, giyim eşyaları veya mobilyalar için ciddi hasar meydana gelebilir. Güve ve larvaları, -8°C'nin altındaki bir sıcaklıkta birkaç gün boyunca enfeste oldukları maddeleri dondurarak öldürülebilinse de güve ile mücadelede en etkili yöntem profesyonel haşere ilaçlama firmalarının uygulamalarıdır.

Güveler, Lepidoptera takımına ait, kelebeklerle ilgili bir böcek grubunu içerir. Çoğu lepidopteran kelebektir; Ve yaklaşık 160.000 tür güve olduğu düşünülmektedir henüz birçoğu tanımlanmamaktadır. Güveler kelebek hallerindeyken sıklıkla suni ışıkların etrafında dönerken görünmektedir, ancak bu davranışın nedeni bilinmemektedir. Bu davranışı açıklayan bir hipotez, kelebeklerin transverse yönlendirme adı verilen bir göksel seyir tekniği kullanmasıdır. Ay gibi parlak bir göksel ışığa sabit açısal bir ilişki sürdürürlerse, düz bir çizgi ile uçabilirler. Göksel nesneler o kadar uzaktır ki, çok uzak mesafelerden geçtikten sonra güve ve ışık kaynağı arasındaki açının değişimi ihmal edilebilir; Ay daima görsel alanın üst kısmında veya ufukta olacaktır. Güve çok daha yakın bir yapay ışık ile karşılaştığında ve bunu navigasyon için kullandığında, açısı ufukta sıklıkla durmanın yanı sıra yalnızca kısa bir mesafeden sonra gözle görülür şekilde değişir. Güve, içgüdüsel olarak ışığa doğru dönerek düzeltmeye çalışır; böylece havada bulunan güveler aşağı doğru düşer ve ışığın kaynağına daha yakınlaşan spiral bir uçuş yoluna neden olur.

Güve denince sadece asıl güveler (Tinea) değil, güvegillerden olan ve tırtılları mağaza ve ambarlarda büyük zararlara yol açan küçük kelebeklerin  hemen hepsi anlaşılır. Gerçek güveler, evlerde yaşayan küçük parlak böceklerdir. Güveleri yok etmek için kumaşları, kürkleri sık sık pataklamak, fırçalamak, her mevsimde güneşe ve açık havaya çıkarmak gerekir. Bazı güveler büyük tarımsal zararlılar olmasına rağmen oysa çoğunluk yaşam döngüsünü insan üzerinde doğrudan bir etkisi olmadan tamamlarlar. Güveler genellikle kuşlar, memeliler, sürüngenler, amfibiler, böcekler, örümcek alemleri ve hatta bazı bitkiler gibi birçok hayvan için besin kaynağıdır. Evlerde, ev sahipleri muhtemelen depolanmış kiler eşyalarına veya kumaşlara beslenen güvelere rastlarlar.

Yaşam alanlarınıza, Yatak odamıza kadar Güvenin girmesini önlemek veya en aza indirmek için, eve getirilen tüm gıda ürünlerini kontrol edin. Bu, evcil hayvan gıdaları ve hububat bazlı ürünler için özellikle önemlidir. Onları bir ev veya işyerine getirmeden önce olgunlaşmamış veya yetişkin güve aşamaları için giyim, mobilya, kumaş ve kilim ve bitkileri kontrol ettiğinizden emin olun. Güve girişini bir yapıya sınırlamanın bir diğer etkili yolu, dış mekan aydınlatmalarını yalnızca gerektiğinde kullanmaktır; çünkü ışıklar geceleri ev çevresinde önemli bir haşere yada zararlı çekicidir.

İç mekanda bulunan güveler için en etkili çözüm, güve ve konaklama materyallerini tespit etmektir. Bulunduktan sonra, üreme materyalleri, maddenin belirttiği şekilde ele alınmalıdır. Profesyonel yardım için, haşere kontrol uzmanınız Anka pest control'e başvurunuz. Güve ilaçlaması ve mücaddelesindeki sorun ve sorumluluklarınızı üstlenmekteyiz. En hızlı kesin çözüm için herANKAlite yi tercih etmeniz dileği ile.