Böcekleri sonbaharda niye daha çok görüyoruz?
TEL : 0 232 256 26 52

Böcekleri sonbaharda niye daha çok görüyoruz?

Böcekler ve örümcekler, sonbaharda her yerdeymiş mi gibi görünüyor. Bu görünüşteki bolluk için bazı nedenler vardır:

  • Böcek nüfuslarını tüm yaz inşa etmişlerdir.
  • Kış yaklaşması nedeniye bu nüfusu bir yerlere taşımaları gerek.
  • Gözde besin kaynakları yazın bitişi ile azalmıştır. Yeni kaynaklar bulmaları gerek.

Bu nedenle ekim ayı sonları böcekleri daha çok evlerimizde görmeye başlayabiliriz. Özellikle ilk don olayları ile beraber sahadan evlerimize teşrif etmeleri bu sebepledir.

Yaprak Bitleri veya Anın Korsan Böcekleri

Çok küçük bir ısırık ama çok can yakıyor mu? Muhtemelen yaprak bitleri ile karşı karşıyasınız. Tüm yaz yaprak yiyerek beslenen bu böcekler, yazın bitişi ile yeni yiyecekler aramaya çıkarlar. İlk hedef ise vücudunuz olacaktır. Elbette sizi yaprak gibi yiyebilecek olduklarınızı düşünmüyorlar, sadece ilk ısırık ile tanımaya çalışıyorlar. Bu ilk ısırık ise muhtemelen sizin alerjinizi tetikliyor.

Eşek Arıları,

Yazın son anlarını piknik ile değerlendirmeye çalışıyorsunuz ama bir baskına uğradınız. Eşek Arıları etrafınızı kuşattı. Yazın çiçeklerden çıkarmaya alıştıkları polen özlerini yazın bitişi ile şekerli gıdalarınızdan çıkarmaya gelmişlerdir. Parlak ve ışıklı maddeler onları çeker. Ayrıca çöplerinizin ağzını bağlı tutarak ve şekerli gıdaların kokusunu engelleyerek şimdilik bu atakları savuşturmanız mümkün.

Örümcekler,

Tüm yaz onları ile uğraştığınız yetmiyor gibi şimdi de evlerinize gelmeye başladılar. Yemekleri bittiği için olabilir mi? Yazın bitişi ile beslendikleri böcek popülasyonu azaldı ve ilk hedef dış aydınlatmalarınızın etrafına toplanan diğer böcekler. Dış aydınlatmalarınızın ışıklarını kısarak onlardan kurtulmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Çekirgeler,

Hala kesin bir çözümleri yok. Her şeyi kemirmeyi çok seviyorlar. Özellikle sinekliklerinizi. Neden yapıyorlar hala anlayabilmiş değiliz. Ama sinekliklerinize delikler görüyorsanız profesyonel bir yardım hiç fena olmayacak.

 

Okunma 6689 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69