Neden Işığın Etrafında Sürekli Döndüklerini Biliyor Muydunuz?
TEL : 0 232 256 26 52

Neden Işığın Etrafında Sürekli Döndüklerini Biliyor Muydunuz?

Gece birden bire mutfağınızdaki ışığı yaktığınız zaman karanlığa doğru kaçan hamamböceklerinde negatif fototaksis, Işık etrafında dönüp duran kanatlılarda pozitif tototaksis vardır. Fototaksis organizmanın ışığa doğru yada ışıktan uzağa doğru otomatik hareketidir. Sonu ölümle bitse bile fenere, araba farına, kamp ışıklarına, ampullere doğru çekilirler. Bir kez ışığa gelen bu kanatlılar, karanlığa döndüğünde uzun süren körlük yaşayacağı için , ışığı terk etmekte zorlanırlar. Bu kanatlılar lambaları ay ve güneş gibi düşünürler, nereye uçarlarsa uçsun kendileriyle birlikte geleceklerini lambayı hep göreceklerini zannederler. Ancak lamba güneş gibi değildir, kanatlılar uzaklaştıkça ışık görünmez olur, bu yüzden lambayı yön tayini yapabilecekleri bir eksene oturtmaya çalışırlar. Güzergahını, ışık kaynağını sabit bir noktada görecek şekilde ayarlayan kanatlıların Bu kadar yakın bir ışık kaynağı karşısında tek yolları onun etrafında daireler çizerek uçmalarıdır. Anka pest control ve çevre sağlığı hizmetlerinin resmi facebook sayfası Anka böcek ilaçlama sayfamızı takip edebilir, birbirinden ilginç haber, yazı ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Anka pest control olarak Hamamböceği, karınca, kene, pire, akrep, yılan, kulağakaçan, gümüşçük, güve, sinek, yakarca vb. gibi yürüyen uçan her türlü haşere ilaçlaması, böcek ilaçlaması, yada mücadelelerinde ki sorun ve sorumluluklarınızı 7 gün 24 saat üstlenmekteyiz. Ev ilaçlaması, Apartman ilaçlaması kampanyalarımızı facebook hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Okunma 5728 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69