Okuyunca Artık Uğur Böceklerini Daha Çok Seveceksiniz!
TEL : 0 232 256 26 52

Okuyunca Artık Uğur Böceklerini Daha Çok Seveceksiniz!

Bir uğu böceği, bizleri hayatı boyunca yaklaşık 5000 bitki zararlılarından kurtarır. Uğur böceklerinin parlak renkleri onları düşmanlarından da korur. Doğada parlak renkli canlılar zehirli oldukları için onların parlak renklerini gören düşmanları onlardan uzak durmayı tercih ederler. Rahatsız edildiklerinde ise kötü bir koku salıp düşmanı kendinden uzaklaştırırlar. Bitkilere zarar veren yaprak bitleriyle beslendikleri için bahçelerimizde gördüğümüz bu sevimli böcekler insanların belkide en sevdiği böcek çeşididir. Uğur böceklerinin sadece ülkemizde uğur getirdiğine inanılmıyor, orta avrupa!da eline uğu böceği konan kızın evleneceği, Kuzey avrupa'daki bazı ülkelerde ise dileklerinin gerçekleşmesi için üzerlerine uğur böceği konmalarına inanmaları aynı bizdeki gibiymiş. Adının uğur böceği olmasının 2 hikayesi var. Çok eski zamanlarda çiftçiler tarlalarına dadanan ve tüm ekinleri mahveden yaprak bitleriyle bir türlü baş edemezlermiş. İşte o günlerde uğur böcekleri çiftçilerin imdadına yetişmiş ve tarlalara musallat olan yaprak bitlerini yemiş. O günde sonra çiftçiler kendilerini kurtaran uğur böceklerinin şans getirdiğine inanmış ve onları şans getiren böcek olarak anmışlar. Bir başka inanış da 7 sayısının uğurlu oluşuyla ilgilidir. Bu böceğin üzerinde genellikle 7 siyah benek olduğu için, insanlar onların uğur getirdiğine inanır. Bu yüzden de bir uğu böceği gördüklerinde hemen dilek tutar ve tekerlemeyi söylerler. ''Uç Uç böceği annen sana terlik pabuç alacak''

Okunma 15139 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69