Yatağınızda Böcek Olduğunu Hissediyorsanız Çözüm için Okuyun
TEL : 0 232 256 26 52

Yatağınızda Böcek Olduğunu Hissediyorsanız Çözüm için Okuyun

Yatağınızda böcek mi görmeye başladınız? Veya daha kötüsü görmüyor ama ısırıldığınızı mı hissediyorsunuz?

Panik yapmayın. Bir uzman kiralamak dahil tüm seçenekleriniz aşağıda var.

Önce daha da kötüye gideceğini bilin. O yüzden hızla başlasanız iyi olur.

Şuna inanın yatak böceklerinden kurtulmak tek bir kere de mümkün değil.

Gerçek tahtakuruları olan bir evde onlardan kurtulmak için gümüş bir kurşun, tek adımda çözüm yok. Daha hızlı olacağını iddia eden kişilerden veya bunu yapacağını söyleyen ürünlerden uzak durmak en iyisidir. Üzgünüz ama gerçek maalesef bu. Youtube’da da bir çok tehlikeli böcek kurtulma videoları var ki bazılarını hani derler ya “evde sakın ama sakın denemeyin”.

Elbette profesyonel yardım ve danışma alın. Ama önce kendinizi eğitin.

En önemlisi piyasada bulabileceğiniz “bug bomb” yani böcek sis bombalarını kullanmayın.

Çok tehlikeli, çok sağlığa zararlı.

Şimdi yatak böceklerinden kurtulmak bizim yolumuza geçelim.

Entegre Zararlı Yöntemi ilk başlangıç. Bunun anlamı riski en aza indirecek bir kaç yol ve method beraber kullanılacak.

Peki hangi methodlar? Öncelikle durumun ne kadar kötü olduğuna göre değişiyor. Sonra çocuğunuzun, evcil hayvanınızın olup olmadığına ve bütçenizin de durumuna bağlı. Elbette sağlığa ve çevreye zararlı hiç bir kimyasalı direkt yatakta kullanmıyoruz.

Etkili bir yatak böcek haşere kontrol seçeneklerinizi bilmeniz gerekir.

Önce iyi haber, yüksek ısı böcekleri ve yumurtalarını öldürüyor. Bu da demek oluyor ki yatağınız için buhar bakımı çok işe yarayacaktır. Güçlü bir elektrik süpürgesi de diğer silahımız.

İşe başında da önlem alarak başlayabiliriz. Yatak ve yatak ürünlerini alırken böceklerin üremesine engel olacak yatak ve ürünleri seçmekle işe başlayın.

8 Aşamalı Planımız ise şu şekilde,

  1. Aşama; Ara ve tespit et. Önce ne ile savaştığınızı bulun. Sonra uzmana danışın.
  2. Aşama; Potansiyeli fark etmek. Yatağınızın nasıl bir şey ile uğraştığını anlamanız gerek. Bazı türleri yok ettiğinizi düşünseniz bile 18 ay boyunca sizi hiç ısırmadan hala orada olabilirler. Tekrar kan ile beslendiklerinde ise üreme süreci yine başlar.
  3. Aşama; Elimine edin. Böceklerin yatağınıza gelebileceği, yataktan önce saklanabileceği yerleri elimine edin. Kuytu yerler, nemli yerler, böcekler hepsini çok severler.
  4. Aşama; Onları artık yatağımızda istemiyoruz. Elektrik süpürgesi ile başlayın, buhar ile devam edin. Ve etraftaki tüm yüzeyleri dezenfekte edin. Yüksek ısı da yıkayabileceklerinizi yıkayın.
  5. Aşama; Korunun. Yatağınızın cinsi, çarşafın kumaşı, hepsi önemli. Kuru yaylar üzerinde kesinlikle yatmayın. Artık biliyorsunuz sizin kanınızı emerler ise yine üreyecekler. Yatağınıza bu böcekler ışınlanmadı. Bir yerler den geliyorlar. O yüzden yatağınızın çevresine bir barikatta oluşturabilirsiniz.
  6. Aşama; Öldürmeye devam; Böcekler vazgeçmez, sizde vazgeçmeyin. Buhar ve elektrik süpürgesine devam.
  7. Aşama; Gözlemleyin. Bir gözünüz yatağınızda olsun. Böcekler kolay vazgeçmeyecektir.
  8. Aşama; Korunma, Bu aşama da böceklerinizi yok ettiniz. Artık yatağınızı korumayı ihmal etmeyin.
Okunma 23655 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69