Hangi böcekleri ne kadara satabilirsiniz ?
TEL : 0 232 256 26 52

Hangi böcekleri ne kadara satabilirsiniz ?

Böcek yetiştiriciliği yaparak para kazanmak isteyenler için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. İşte bu yöntemlerin arasında en çok kullanılanları.

Hamam böceği yetiştirmek ülkemizde yeni bir iş sahası olmuş durumda. Her ne kadar tiksinsenizde, iş paraya dönüştüğünde Hamam böceklerine sempati ile bakacaklar olacaktır. Şu an ülkemizde yetiştirilen hamam böceği çeşitleri 3 tane gözükmekte. Shelfordella Tartara isimli yerli tür daha yayıgın olarak yetiştirilirken, onun ardından ise Blaptica Dubai, Grommphadorrhina Portentosa isimli türler geliyor. Bu böceklerin adet satış fiyatı 50 kuruş ila 10 lira olarak belirtiliyor. 

Hamam böceğine dokunamam çekirgelerden para kazanmak istiyorum diyorsanız. Üretimin çoğu avrupa ülkelerine gönderilen çekirgelerin bir kısmıda ülkemizde satılıyor. Bir metrekare olan bir kutuda ortalama 1000 adet çekirge yetiştirebiliyorsunuz.Bu da çok küçük bir alanda binlerce çekirge yetiştirebileceğiniz anlamına geliyor. Antalya'da bir girişimci tarafından açılan ülkemizin ilk çekirge üretim çiftliğinde yılda bir milyon kadar çekirge üretimi yapılıyor. 

Daha zevkli bir işten para kazanıyım diyorsanız İpek böceği yetiştiriciliği kısa sürede sonuç veren bir iş olmakla birlikte, kısa süreli bir eğitim neticesinde kolaylıkla uygulanabilmektedir. Ayrıca ülkemiz ipek böceği yetiştiriciliği açısından uygun iklim koşullarına sahiptir. Şöyle ki dut ağacının yetişebildiği her bölge, bu iş için uygun ve elverişlidir. İpek böceği yetiştiriciliği yapan aileler ortalama 40 gün içerisinde 150 kg üretim yapıyor. Bu üretim sonucunda aileler, 5 bin lira civarında para kazanıyor. Sonuçta böcekhaneye çevrilebilecek uygun bir yeri olan herkes, ipek böceği yetiştiriciliğinden para kazanabilir.

Okunma 17601 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69