Tahtakurusu ilaçlaması, Mücadelesi en zor haşeredir, fakat çözümü var.

Tahtakurusu Tahtakurusu Anka İlaçlama

      Geceleri yatarken bir şey sizi ısırırıyor fakat bir türlü bulamıyorsanız, hatta sadece açık yerlerinizden değil kapalı bölgelerinizden de ısırılıyorsanız, muhtemelen evinizde tahtakurusu olma olasılığı yüksektir. Geçtimiz seneler de tahtakurusu ilaçlaması ayda yılda bir denk gelirken, bu konuda İzmir de muazzam bir popülasyon sergilemekte olan tahtakurusu ile mücadele de Anka İlaçlama olarak neredeyse gün içinde 4 ayrı eve müdahale yapmak durumunda kalıyoruz. 

      Kötü haber şu ki, diğer uygulama ve böcek ilaçlamalarının yanında en zor olanıdır. Diğer haşere ve böcekler gibi ilaçlı zemin kuruduktan sonra, daha önceden ilaç deymiş zeminde dolaşması bu zararlıyı öldürmemekte, İyi haber şu ki henüz bitmeyen hiç bir eve rastlamadık, Son derece titizlik ile yapılan bu ilaçlama da evede 3 işlem yapılmaktadır. Öncelikle ilaçların tahtakurusu yumurtalarına tesir etmemesi sebebi ile ilk uygulamamız, sıcak buhar uygulamasıdır, öncelikle süpürgelik kenar boşluk, baza başlığı ve yatak koltuk dikişlerine 100 derecelik sıcaklık ile erginleri ve yumurtalarını öldürmeye başlıyoruz. Sıcak buharın içine koyduğumuz onları yuvalarından çıkartacak esans ve kokular ile ilk uygulamamız bittikten sonra, ikinci uygulamamız onlar için üretilmiş karışım insektisitleri pulverizatör yardımı ile tüm bazaları koltukları boşaltarak ters çevirerek yataklardan yorganlara ilaçlanmadık tek köşe bırakmadan detaylı bir özel uygulama yapıyoruz, son olarak üçüncü işlem ulaşamadığımız hiç bir yer kalmasın diye ULV cihazı ile ilacı duman gibi zerrecikler ile oda oda atarak ilacın perdelerden dolap arkalarına havanın olduğu her yere gitmesini sağlıyoruz. İki kişilik uzman ekip yaklaşık evin zorluğuna ve büyüklüğüne göre yaklaşık bir saat kadar özel maskeleri ile mücadele vermektedir.

      İlaçlama sonrasında 8 saat ev boş kalır, ilk gelen yarım saat camları açıp evi havalandırır. O gün o evde kalabilirsiniz, gerisi gözlemlemektir. Bazen bazı durumlarda ekip tahtakurusu sarmış yatağı yada koltuğu yada bazayı atmanızı isteyebilir, yeni ürünleri eve getirmeden önce tahtakurusu nun tamamen bittiğinden emin olunmalıdır. En zor evlerde ekip sizden süpürgelikleri sökmeyi teklif edebilir y da ikinci laçlamayı gece yapmayı teklif edebilir. Anka Pest Control Haşere İlaçlama Ve Çevre Sağlığı Hizmetleri olarak önceliğimiz, sizin çözüm ortağınız olmak, tahtakurusu ile yaşamak zorunda değilsiniz, halk sağlığının onaylamadığı tütün zehiri ilaçlarından uzak durmalısınız. Burda ki en önemli etken doğru uygulama ve özverili bir mücadeledir, lütfen tahtakurusu ilaçlaması için 7 gün 24 saat hizmet veren firmamızdan detaylı bilgileri alınız. Sağlıklı günler dileriz.

Okunma 276 defa