Önce Böceğinizi Tespit Ediyoruz

Böcek keşfi Böcek keşfi Anka İlaçlama

Yetenekli bir böcek tanımlayıcısı olsanız bile, Pest Kılavuzu, profesyonel haşere kontrolünün yerini tutmaz. Evinizde bir haşere enfestasyonu belirtileri bulursanız derhal bir lisanslı haşere uzmanıyla iletişime geçin. Evinizi inceleyebilir, türlerini teyit edebilir ve ailenizi istenmeyen zararlılardan uzak tutmak için bir adım önerebilirler. Tek bir pestisit yada standart bir uygulama ile yaşam alanlarınızı istila eden haşere ve böceklerden kurtulmanız kolay değildir. 

Yaşam alanlarınızda böcek pislikleri gördüyseniz, bir haşere tarafından ısırıldıysanız, gıda, mobilya, ekipmanlarınız zarar görmeye başladıysa işinde uzman bir böcek ilaçlama firmasından destek alabilirsiniz. Pire, kene, uyuz, tahtakurusu gibi mücadelesi en zor haşereler için ULV cihazı gerekmektedir, bu cihaz ilacı buhar şeklinde atacaktır ve ilacın her yere yayılmasını sağlayarak daha etkili ve kesin çözüme gidilecektir. İlaçlamanın başarılı olması için uygulama, ilacın dozu hatta kullanılan suyun ph derecesi bile önemlidir.

Tahtakurdu, termit gibi mobilyalara zarar veren haşereler için uygulanan uygulamalar farklılık göstermektedir, her zararlı ile mücadelede olduğu gibi böceğin türü ve popülasyonunu ölçmek çok önemlidir, şırınga yöntemi ile ilacı enjekte etmekten, tamamen içi çürümüş parkeleri sökmeye kadar giden bu mücadelede profesyonel böcek ilaçlama firmaları size en uygun ilaçlama yöntemini sunacaktır.

Amerikan hamamböceğine kokusuz pestisitler ile spreyleme yöntemi uygulanırken, Alman hamamböceği, Oryantel hamamböceği için uygulanan ilaç kesinlikle sıvı olmamalıdır bu tip yanlış uygulama mevcut böcek popülasyonunu 20 günlük süre sonrası, olduğundan daha fazla bir böcek popülasyonuna götürebilir.

Güve, sivrisinek gibi rahatsızlık ve zarar veren bu haşereler ile mücadeleden daha önemlisi, bu zararlıların geliş kaynaklarını kurutmaktır, mücadele havadaki uçkun ile değil kaynağı ile başlamalıdır, sorun karasinek ise yine kaynağı ile mücadele ederken karasineği üstüne çekip sizi rahatsız etmeyecek bölgeye yönlendirilebilinir ve orda ölmeleri sağlanabilinir.

Ürün ve ekipmanlarınıza zarar verebilecek bir diğer zararlı türü olan kemirgenler ile mücadelede ise yine karşılaştığınız fare türünü bilmek işinizi kolaylaştıracaktır, fındık faresi, çatı faresi, sıçanların ortak yem alışkanlıkları olduğu gibi yakalanmasında zorluklar yaratan farklı beslenme özellikleri de vardır. Dışkıların rengine boyuna bakarak verdiği zararı ölçerek hangi uygulama ve tuzaklar kullanılacağına haşere ilaçlama firması karar vermektedir. 

Yılan, Akrep, Çıyan, Kırkayak, Solucan, Bahçe zararlıları gibi evlerde çok görülmesede yinede rastlayabileceğimiz bu haşereler ile mücadele ederken, kokulu pestisitler, kükürt, elektronik cihazlar ve daha değişik uygulamalar ile çözüme gidebilirsiniz. Bitki zararlıları için uygulanan doz ve uygulama saati ve uygulamalar farklılık göstermektedir. 

Hangi böcek, haşere, kemirgen ile karşı karşıya kalırsanız kalın, öncelikle hangi tür ile uğraştığınızı bilmeniz gerekmektedir, 2. en önemli konu geliş kaynakları ve popülasyonu olacaktır, yol üstünde satılan rastgele bir ilacı alıp bu ucuz ben bunu sıkarım demek yaptığınız ilk yanlış olacaktır. Profesyonel destek almaya karar verdiyseniz mutlaka Halk sağlığından onaylı ruhsatlı firmaları tercih edin, merdiven altı kişi ve kişilerce yapılan ilaçlama sizin yaptığınız ilaçlamadan çok daha zarlı olacaktır. Eviniz ve yaşam alanınıza topraktan 40 yıl çıkmayan tarım ilaçlarını sıkmalarına izin vermiş olacaksınız, hiç bir gerçek ilaçlama firması size İlaçlama yapalım 2 sene, 5 sene asla böcek görmiyeceksiniz demiyecektir, çünkü sıkılan ruhsatlı ilaçların etken maddelerinin süresi bu değildir.

Anka Pest Control Haşere İlaçlama ve Çevre Sağlığı Hizmetleri olarak, Yaşam alanlarınızda karşılaşabileceğiniz her tür haşere ve kemirgen sorununuzu yapılan keşif sonrası en uygun ilaç ve uygulamalar ile ortadan kaldırıyoruz, sayısız müşteri memnuniyeti ile her gün büyüyen bir aileyiz. Kalite ve garantili ilaçlama için 7 gün 24 saat İzmir ve çevre illerde hizmet vermekte olan Anka İlaçlama, resimde görülen böcek monitörü ile gıda işletmelerinde böceğin popülasyonunu ve türünü tespit ediyor. Güleryüzlü ve sıradışı bir hizmet için iletişime geçin.

Okunma 4177 defa