Hangi Böcek Isırıyor, Ne Yapmalıyım?
TEL : 0 232 256 26 52

Hangi Böcek Isırıyor, Ne Yapmalıyım?

Böcek Isırığı Böcek Isırığı Anka İlaçlama

Eğer böcek ısırıklarıyla uyandıysanız veya önemli bir böcek nüfuslu bölgede uyuyorsanız, uyurken ısırıkları önlemek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Evde uyurken böcek ısırmalarını önlemek için, yataklarınızı derinden temizlemeniz gerekirse değiştirmeniz, evdeki mevcut böcekleri öldürmeniz gerekebilir. Ne tür böceklerle uğraştığınızı biliyorsanız, gelecek ısırıkları önleyebilirsiniz. Yatak böcek ısırıkları, iri, lekeli, kırmızı ısırıklardır. Evinizde tahtakurusu olduğundan şüpheleniyorsanız, ilk bakacağınız yer yatağınızın, koltuklarınızın dikiş araları kuytu köşeler olmalıdır. Bu kan emicilere rastladıysanız mutlaka profesyonel haşere ilaçlama firmalarını aramanız gerekmektedir. Böcek ilaçlama basit bir konu değildir evinize kimyasal ilaçları sıkan kişilerin eğitimli ve belgeleri olduğundan emin olun ve yapılan ilaçlama için garanti isteyin. Tahtakurusu ilaçlaması özel ilaç ve özel cihazlarla yapılan uygulamalar ile gerçekleşmektedir.

Bit, pire ısırıkları daha küçük kırmızı ısırıklar olacaktır. Genellikle ayak bilekleri veya alt bacaklarda görülürler. Eğer evinizde evcil hayvan varsa önce onlara müdahale edilmeli özel damla ve tozları ile pirelerden arındırılmalı, eş zamanlı evinizi yada yaşam alanınızı böcek ilaçlama firmaları tarafından bu zararlılardan kurtarmalısınız. Pire ilaçlaması da tahtakurusu ilaçlaması gibi bilinçli firmalar tarafından yapılmalıdır. Özel kıyafetler ile ilaçlanacak yerdeki pire popülasyonu ölçülmeli kullanılacak ilaç ve uygulamalara karar verilmeli ilk ilaçlamadan 3 gün sonra 2. ilaçlama yapılmalıdır. Pirenin sürekli yumurta bırakması 2. ilaçlamayı gerektirmektedir. Suyun ph derecesi bile bu zararlılarla mücadelede etkilidir. Aradığınız ilaçlama firmasından garanti talep etmeyi unutmayın, ilk ilaçlamadan sonra 2. kez ilaçlama için tekrar ücret talep edilmemelidir.

Böceklerinin gece ısırmalarını önlemek için, çarşaflarınızı sık sık değiştirin. Ölü cilt hücreleriniz yatağını dolduracak ve bu hücreler böcekleri çekecektir. Çarşaflarınızı her gün yıkamak kolay değil, ancak haftada bir temizlik idealdir. Yatağındaki zararlıları göremezsen bile, kesinlikle bulunabilirler. Toz akarları adı verilen minik mikroskopik böcekler sizi gece ısırıyor olabilir. Bu böcekler kirli çarşaflara yapışan ölü cilt hücrelerine gelir. Yatak çerçevenizi duvardan ayırın. Bu mesafe ile zararlıların duvar ile yatağınız arasında hareket etme yeteneğini azaltacaksınız. Toz akarlarınız varsa, yatağınızı terk edilmiş halde bırakırsanız, çarşaflarınızdan ve yataklarınızdaki nemi giderirsiniz. Sonunda akarlar kurutulur ve ölürler. Toz akarlarının yaşamak için neme ihtiyacı vardır, bu nedenle kuru ortamlar onları öldürecektir.

Evinizin yakınında bir havuzunuz ya da başka bir su birikintiniz varsa bile mülkünüze zararlıları çekiyor olabilirsiniz. Sivrisinekler yumurtalarını su kaynakları yakınında yumurtalar bırakır, bu nedenle evinizde olabilecek herhangi bir sıvıyı kullanırlar. Çöp tenekeleri gibi açık kaplarda delik açarak su topluyor olabilirler. Evcil hayvan su kaplarını olabildiğince sık değiştirin. Bunlar yumurta dökmeleri için sivrisinek üreme alanları oluyorlar.

Çıplak tesisatın veya kablo tesisatının yakınındaki çatlaklar ve aralıkları kapatın. Daha küçük zararlılar bu dar yollardan kolayca geçebilir. Kapı veya pencerelerin etrafındaki küçük delikleri doldurmak için kaliteli silikon veya akrilik lateks kauçuk kullanın. Delikleriniz daha büyükse, yaprak kaya veya harç gibi daha sağlam bir dolguya ihtiyacınız olabilir. Isıran böcekler muhtemelen çok küçük olduğundan, kapılardaki ve pencerelerdeki örgülü ekranlar büyük olasılıkla pek fazla şey yapmazlar. Mümkün olduğunca bu açıklıkları kapalı tutun. Genel sanitasyonunuzu iyileştirmek böcek sorununuza yardımcı olabilir. Geceleri açıkta yemekleri bırakmayın ve dökülen yiyecek kırıntılarını daima temizleyin. Böceklerin sürekli olarak ortadan kaldırılmasıyla ilgili sorun yaşıyorsanız bir uzman çağırmak isteyebilirsiniz. Profesyonel haşere kontrol şirketleri böcek ilaçlama konusunda sizleri bu zararlılardan kurtaracaktır. 

Anka Haşere İlaçlama ve Çevre Sağlığı Hizmetleri olarak Böcek ilaçlama konusunda uzman ekip ve son teknoleji uygulamalar ile 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz. 

Okunma 70162 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69