Hangi Böcek Isırıyor, Ne Yapmalıyım?

Böcek Isırığı Böcek Isırığı Anka İlaçlama

Eğer böcek ısırıklarıyla uyandıysanız veya önemli bir böcek nüfuslu bölgede uyuyorsanız, uyurken ısırıkları önlemek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Evde uyurken böcek ısırmalarını önlemek için, yataklarınızı derinden temizlemeniz gerekirse değiştirmeniz, evdeki mevcut böcekleri öldürmeniz gerekebilir. Ne tür böceklerle uğraştığınızı biliyorsanız, gelecek ısırıkları önleyebilirsiniz. Yatak böcek ısırıkları, iri, lekeli, kırmızı ısırıklardır. Evinizde tahtakurusu olduğundan şüpheleniyorsanız, ilk bakacağınız yer yatağınızın, koltuklarınızın dikiş araları kuytu köşeler olmalıdır. Bu kan emicilere rastladıysanız mutlaka profesyonel haşere ilaçlama firmalarını aramanız gerekmektedir. Böcek ilaçlama basit bir konu değildir evinize kimyasal ilaçları sıkan kişilerin eğitimli ve belgeleri olduğundan emin olun ve yapılan ilaçlama için garanti isteyin. Tahtakurusu ilaçlaması özel ilaç ve özel cihazlarla yapılan uygulamalar ile gerçekleşmektedir.

Bit, pire ısırıkları daha küçük kırmızı ısırıklar olacaktır. Genellikle ayak bilekleri veya alt bacaklarda görülürler. Eğer evinizde evcil hayvan varsa önce onlara müdahale edilmeli özel damla ve tozları ile pirelerden arındırılmalı, eş zamanlı evinizi yada yaşam alanınızı böcek ilaçlama firmaları tarafından bu zararlılardan kurtarmalısınız. Pire ilaçlaması da tahtakurusu ilaçlaması gibi bilinçli firmalar tarafından yapılmalıdır. Özel kıyafetler ile ilaçlanacak yerdeki pire popülasyonu ölçülmeli kullanılacak ilaç ve uygulamalara karar verilmeli ilk ilaçlamadan 3 gün sonra 2. ilaçlama yapılmalıdır. Pirenin sürekli yumurta bırakması 2. ilaçlamayı gerektirmektedir. Suyun ph derecesi bile bu zararlılarla mücadelede etkilidir. Aradığınız ilaçlama firmasından garanti talep etmeyi unutmayın, ilk ilaçlamadan sonra 2. kez ilaçlama için tekrar ücret talep edilmemelidir.

Böceklerinin gece ısırmalarını önlemek için, çarşaflarınızı sık sık değiştirin. Ölü cilt hücreleriniz yatağını dolduracak ve bu hücreler böcekleri çekecektir. Çarşaflarınızı her gün yıkamak kolay değil, ancak haftada bir temizlik idealdir. Yatağındaki zararlıları göremezsen bile, kesinlikle bulunabilirler. Toz akarları adı verilen minik mikroskopik böcekler sizi gece ısırıyor olabilir. Bu böcekler kirli çarşaflara yapışan ölü cilt hücrelerine gelir. Yatak çerçevenizi duvardan ayırın. Bu mesafe ile zararlıların duvar ile yatağınız arasında hareket etme yeteneğini azaltacaksınız. Toz akarlarınız varsa, yatağınızı terk edilmiş halde bırakırsanız, çarşaflarınızdan ve yataklarınızdaki nemi giderirsiniz. Sonunda akarlar kurutulur ve ölürler. Toz akarlarının yaşamak için neme ihtiyacı vardır, bu nedenle kuru ortamlar onları öldürecektir.

Evinizin yakınında bir havuzunuz ya da başka bir su birikintiniz varsa bile mülkünüze zararlıları çekiyor olabilirsiniz. Sivrisinekler yumurtalarını su kaynakları yakınında yumurtalar bırakır, bu nedenle evinizde olabilecek herhangi bir sıvıyı kullanırlar. Çöp tenekeleri gibi açık kaplarda delik açarak su topluyor olabilirler. Evcil hayvan su kaplarını olabildiğince sık değiştirin. Bunlar yumurta dökmeleri için sivrisinek üreme alanları oluyorlar.

Çıplak tesisatın veya kablo tesisatının yakınındaki çatlaklar ve aralıkları kapatın. Daha küçük zararlılar bu dar yollardan kolayca geçebilir. Kapı veya pencerelerin etrafındaki küçük delikleri doldurmak için kaliteli silikon veya akrilik lateks kauçuk kullanın. Delikleriniz daha büyükse, yaprak kaya veya harç gibi daha sağlam bir dolguya ihtiyacınız olabilir. Isıran böcekler muhtemelen çok küçük olduğundan, kapılardaki ve pencerelerdeki örgülü ekranlar büyük olasılıkla pek fazla şey yapmazlar. Mümkün olduğunca bu açıklıkları kapalı tutun. Genel sanitasyonunuzu iyileştirmek böcek sorununuza yardımcı olabilir. Geceleri açıkta yemekleri bırakmayın ve dökülen yiyecek kırıntılarını daima temizleyin. Böceklerin sürekli olarak ortadan kaldırılmasıyla ilgili sorun yaşıyorsanız bir uzman çağırmak isteyebilirsiniz. Profesyonel haşere kontrol şirketleri böcek ilaçlama konusunda sizleri bu zararlılardan kurtaracaktır. 

Anka Haşere İlaçlama ve Çevre Sağlığı Hizmetleri olarak Böcek ilaçlama konusunda uzman ekip ve son teknoleji uygulamalar ile 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz. 

Okunma 79570 defa