Karınca İlaçlaması ve Bilmedikleriniz
TEL : 0 232 256 26 52

Karınca İlaçlaması ve Bilmedikleriniz

Karınca İlaçlaması Karınca İlaçlaması Anka İlaçlama

Dünyadaki her 1 insan için yaklaşık 1 milyon karınca olduğu tahmin edilmektedir, Küçüklüğünden dolayı, karıncalar bizim gibi karmaşık bir solunum sistemini barındıracak bir odaya sahip değildir. Bunun yerine, vücutlarının etrafında oksijen taşınmasına yardımcı olacak kendi solunum yolları vardır. Karıncalar, bedenlerinin kenarları çevresinde bulunan bir dizi delik olan parmaklar yoluyla oksijenle nefes alıyor. Spiracles, oksijeni vücutlarındaki neredeyse her hücreye dağıtmaya yardımcı olan bir tüp ağı vasıtasıyla bağlanır. Hareketleri, oksijenin tüplerin içinden dolaşmasına yardımcı olur ve salınan karbon dioksit de söz konusu tüplerden çıkar. 

Sıçanlar gibi diğer zararlıların aksine, karıncaların kulakları yoktur. Ancak bu, sağır oldukları anlamına gelmiyor. Karıncalar, duymak için titreşim kullanır, yemek için yem veya alarm sinyali olarak kullanır. Onları, dizin altındaki alt organda tutarak duymak için yerdeki titreşimleri kullanıyorlar. Geleneksel üreme yolun yerine, Amazon karıncaları klonlama yoluyla çoğaldı. Kraliçe karıncalarının genetik olarak dişi üretmek için kendilerini kopyalar ve erkek olmayan bir koloni oluşturduğu bildirilmektedir.

Karıncalar iki mideye sahipler ve açgözlü oldukları için değil. Midelerinden biri kendi tüketimi için yiyecek tutmak iken ikincisi diğer karıncalarla paylaşılacak yiyecekleri tutmaktır. Bu süreç trophallaxis olarak bilinir ve bir koloninin son derece etkili bir şekilde çalışmasına izin verir. Gıdalar için yem olan karıncaların geride kalanları beslemesine ve kraliçenin ve yuvanın görevlerine eğilmesine izin verir. Suyun içinde hayatta kalma kabiliyetine sahipler ve aynı zamanda uzun süreler yüzebilirler. Basitçe söylemek gerekirse karıncalar inanılmaz kurtulanlardır. Nefeslerini uzun süre su altında tutabildiklerinden değil, sellerden kurtulmak için cankurtaran sandığı inşa edeceklerdir. Kendi vücut ağırlığının 10 ila 50 katı arasında taşıma yeteneğine sahiptirler.

Polyergus Lucidus gibi bazı karınca türleri köle yapma karıncaları olarak bilinir. Komşu karınca kolonilerini istila edip sakinlerini ele geçirirler ve onları kendileri için çalışmaya zorlarlarsa bu süreç "köle baskını" olarak bilinir.Harvard ve Florida Eyalet Üniversitelerinden yapılan bir araştırmada, karıncaların ilk kez 130 milyon yıl önce Kretase döneminde yükseldiği keşfedildi. Dinozorları ve buzul çağını öldüren Kretase-Tersiyer'den kurtuldu.

Karınca ilaçlaması kraliçe karıncayı bulmak ve yuvayı bozmak ile başarılı olacaktır. Sıvı ilaçlama yanında jel uygulamalar ile karınca ilaçlama, bu konudaki sorunlarınızı çözmenizi hızlandıracaktır. Doğal yollardan karıncalardan kurtulmak için limonu küfleninceye kadar bekletip geçiş yollarına koyabilirsiniz. Anka Pest Control haşere ilaçlama ve çevre sağlığı hizmetleri olarak karınca ve diğer tüm böcek ve haşereler ile mücadeledeki sorun ve sorumluluklarınızı 7 gün 24 saat üstlenmekteyiz. 

Okunma 6093 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69