Görüntüsü Sizi Korkutmasın Zehirsiz İmparator Akrebi
TEL : 0 232 256 26 52

Görüntüsü Sizi Korkutmasın Zehirsiz İmparator Akrebi

İmparator Akrep İmparator Akrep Anka İlaçlama

Dünyadaki en büyük akrepten biridir ve 6-8 yıl yaşar. Vücudu siyahtır, ancak diğer akrepler gibi mor ötesi ışık altında pastel yeşil veya mavi parlar. Evcil hayvan ticaretinde popüler bir türdür ve CITES tarafından korunmaktadır. Yetişkinlerin ortalama uzunluğu yaklaşık 20 santimetredir. İmparator Akrep her ne kadar korkutucu gözüksede sokmaları, arı sokmasına benzer şekilde hafiftir. Çoğu kişi İmparator Akrepinin sokmasından etkilenmez, ancak bazı insanlar akrep sokmalarına karşı alerjik olabilir. Duyusal kıllar, kıskaç ve kuyrukları örter ve imparator akrepinin havada ve yerde titreşimler yoluyla av algılamasını sağlar.

Uysal davranışları ve neredeyse zararsız acıları ile bilinirler; Bu yüzden evcil olarak beslemek isteyeni oldukça fazladır. Yetişkin olduklarında kendilerini savunmak için sokmalarını kullanmazlar, ancak ergenlik dönemlerinde kullanabilirler. Avlarını ezmek ve parçalamak için keskilerini kullanmayı tercih ederler, dış iskeletleri çok sklerotiktir ve metalik yeşilimsi bir siyah renge sahiptir. Bu tür hem tropikal orman hem de açık savannalarda yaşar. İmparator akrep toprağın altına oyularak kayalar ve enkazın altına gizlenir ve genellikle termit höyüklerinde yuva yapar. İmparator akrep genellikle böcekler ve diğer karasal omurgasız hayvanlar üzerine avlanır, ancak bazen fareler ve kertenkele gibi küçük omurgalı hayvanları da yiyebilir. 

Büyük kıskaçlar siyah-kırmızıdır ve granüler bir dokuya sahiptir. Vücudun ön kısmı veya prosom dört bölümden oluşur, her biri bir çift ayaklıdır. Dördüncü bacak çiftinin arkasında pektinler olarak bilinen tarak benzeri yapılar bulunur. Metasom olarak bilinen kuyruk, vücuda uzun ve virajlıdır. Zehir bezlerini içeren büyük haznede biter ve keskin eğri bir çene ile eğilir. Dişi, hamile iken segmentleri birbirine bağlayan beyazımsı zarları açığa çıkartacak şekilde genişler. 

Kedi köpek beslemek size sıradan geliyorsa imparator akrebini evinizde beslemek sıradışı bir deneyim olabilir. Zehirlerini oluşturan bazı moleküller şu an araştırılmaktadır, zira bilim adamları sağlık için malarya ve diğer zararlı bakterilere karşı özelliklere sahip olabileceklerine inanmaktadır. Getirtebileceğiniz ülkeler Togo, Benin, Burkina Faso, Nijerya, Sierra Leone, Fildişi Sahilleri, Gana, Mali, Gana, Gine ve Kongo gibi Batı Afrika ülkeleri.

Okunma 11388 defa

Ortam

İmparator Akrep Anka İlaçlama

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69