Zararlılar İle Mücadele de Son Teknolojiler
TEL : 0 232 256 26 52

Zararlılar İle Mücadele de Son Teknolojiler

pest control teknolojisi pest control teknolojisi Anka İlaçlama

En dikkat çekici zararlı kontrol teknolojileri ve ürünlerinin bazıları aşağıda bulunmaktadır: Zararlılarla mücadele endüstrisi zararlıları önleme ve yönetme yolumuzu ilerletecek yeni teknolojiler ve ürünler araştırmaktadır ve bu gelişmelerin temel hedefi, çevredeki hedef olmayan canlılara olan etkiyi ve ekonomik etkileri azaltmaktır.

Tesisiniz halihazırda Entegre Zararlı Yönetimi (IPM) programını kullanıyorsa, haşere kontrol endüstrisinin en az etkili ürünler ve hizmetlere doğru hareket etmeye devam edeceğini ve bu alanlarda etkili olmaya devam edeceğini duymak şaşırtıcı olmayacaktır. Birçok endüstride hizmet standardı olarak yaygın kabul gören IPM zararlıların başta bir sorun haline gelmesini önlemek için tesis bakım ve sıhhi hale getirme gibi proaktif taktikler üzerinde odaklanan zararlı kontrolü çevreye karşı sorumlu bir yaklaşımdır.

Nispeten toksik olmayan ve çevre üzerinde çok olumsuz etkisi olmayan biyolojik-rasyonel malzemeler veya zararlı kontrol ürünleri, sürdürülebilirlik için atılmış bir diğer ileri adımdır ve giderek daha da önem kazanmaktadır. Örnek: mevcut kontrol yöntemlerini geliştirmek için feromonlar kullanmaktır. Feromonlar haşere kontrolü için yeni bir şey değilken haşere kontrol uzmanları, haşere popülasyonlarını izlemek için feromon tuzakları kullanırlar böcek öldürücülere ilave etmek yeni bir kavramdır. Karıncalar için insektisitlerin etkinliğini en üst düzeye çıkaran "feromon yardımlı teknik" maddeler geliştirildi. Böcek öldürücünün kendisi aslında karıncayı çekmez. Bunun yerine, karınca bir ilaçlanmış bölgeye girerse, böcek öldürücüyü alıp sonunda ölür. Ancak, bir feromon ile kombine edildiğinde, karınca aslında yollardan ve yuvalarından böcek ilacına çekilebilir.

Feromonla zenginleştirilen ürünlerin nihai amacı, sadece bu karınca türleri gibi zararlıları kontrol etmek değil çevrede hedef olmayan yaratıkların ve insan sağlığı üzerindeki etkisini de azaltacaktır. Örneğin, Indian Mealmoths tarafından kullanılanlara benzer bazı feromonlar, erkek güvelerin dişiyi bulmasını önlemek için gıda işleme tesislerine veya ambarlara yerleştirilebilir. Bu "çiftleşme bozulması" tekniği, biyolojik-rasyonel ürünler üzerinde artan bir bağımlılığa yol açabilecek yeni bir araçtır.

Feromon tuzakları gibi Böcek Büyüme Düzenleyicileri (BGR) da böcek hormonlarının sentetik replikalarını kullanır. Zararlı mücadele uzmanları, zararlı hayvanların yaşam döngüsünü bozmak ve zararlıların tam olgunluğa erişmesini önlemek için kullanmışlardır. Fakat ortaya çıkacak en yeni teknik zararlıların gelişmelerini önleyen ve onları savunmasız bırakarak IGRS'lerle düzgün olgunlaşmasını önleyen IGR'leri birleştirmektir. Bu IGR kombinasyonu, hamamböceği gibi zararlılar tarafından yaşam alanlarımızın tekrar istila edilmesinin önlenmesinde etkili olabilir.

Teknoloji, çevremizdeki insanlar ve nesnelerle iletişim şeklimizi değiştiriyor. Mobil veri yakalama cihazları piyasaya çıktığında, haşere kontrol uzmanları haşere sorunlarının yeri ve doğası hakkında gerçek zamanlı veriler yakalayabildiler ve daha sonra hem tesis yöneticileri hem de haşere kontrol uzmanları tarafından erişilebilen merkezi bir çevrimiçi veritabanında saklayabildiler. Bu aynı zamanda birden fazla tesisi izlemeyi kolaylaştırdı ve daha zamanlı düzeltici eylemler ve daha fazla hedeflenen haşere kontrolü için faydalı oldu.

Sinek kontrolündeki en yeni yeniliklerden biri, ev sinekleri, kurt sinekleri, meyve sinekleri, mantar gangleri ve şişe sinekleri gibi çeşitli sinek türlerini ihtiyatlı olarak kontrol edebilen bir insektisit çıkartma panosudur. Küçük çıkartma, böcek yemi ile kapatıldı ve temas üzerine sadece bir dakika içinde sinek vurma kabiliyetine sahip bir böcek öldürücü. Aktive edildiğinde herhangi bir duman veya koku bırakmaz ve içeride 7 aya kadar etkili kalabilir. Bu yeni sinek yemi, çeşitli ticaret alanlarında çalışmak üzere tasarlanmıştır ve pencereler, çöp tenekeleri, tezgah altı, ekipmanın arkasında ve yere yakın yerdeki kanalizasyon ve gıda depolama alanları dahil, sineklerin bir araya geldiği alanlara doğrudan uygulanabilir.

Henüz piyasada olmamasına rağmen, kemirgenlerin doğum kontrolü yakında birçok hedef olmayan canlıyı olumsuz yönde etkilemeksizin sıçanlar ve fareler gibi hızlı üryebilen kemirgenleri kontrol etmenin etkili bir yolunu sağlayabilir. Yakın gelecekte kemirgenlerin doğum kontrolü için uzmanlar araştırmalarına devam ediyor.

Okunma 3156 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69