Makro Fotoğrafçılık İle Böcek Dünyası

Böcek Fotoğrafçılığı Böcek Fotoğrafçılığı Anka İlaçlama

Böcekler ve örümcekler, büyüleyici ve dramatik yakın çekim fotoğrafçılığında keşfedilecek sınırsız miktarda renk, doku ve fiziksel mimari sunar. Makro fotoğrafçılık genellikle çok küçük nesneler ve böcekler gibi canlı organizmaların aşırı yakın çekim fotoğrafçılığındadır; burada fotoğrafın konusunun boyutu Yaşam boyutundan daha büyüktür teknik olarak çok büyük fotoğraf yapma sanatı anlamına gelmektedir. Bazı tanımlamalara göre, makro fotoğraf, negatif veya görüntü sensöründeki öznenin boyutunun yaşam boyu veya daha büyük olduğu bir fotoğraftır. Bununla birlikte, diğer kullanımlarda, bir nesnenin yaşam boyutundan daha büyük bir bitmiş fotoğrafını ifade eder. Tipik yakın çekim böcek fotoğrafçılığının ötesine geçmek istiyorsanız, gerçek makro fotoğraf dünyasına girmeyi ("fotomakrografi") ve özel makro teçhizata gereksinim duyacaksınız.

Uzatma borular bir mercek ile kamera gövdesi arasına yerleştirilen oyuk borulardır ve mercek öğelerini film düzleminden uzaklaştırabilir, böylece büyütme artar. Tüp içinde cam yok (sadece hava) olduğu için, görüntü kalitesini, kullanmakta olduğunuz objektiften daha düşük kaliteli optiklerle bozulmayacaktır. Harici elektronik flaş kullanımı parlama, yansımalar ya da belirsiz bir arka plan gibi makroda flaş kullanmak için bazı dezavantajlar olmasına rağmen, bu riskler en üst düzeye getirilmiş alan derinliğinin faydalarından daha ağırdır; çünkü flaş durdurmanıza ve deklanşör hızını arttırmanıza izin verecektir . Işığı kontrol ettiğinizde, çekimi kontrol edersiniz.Elektronik flaşlar, makro fotoğrafçılığı açısından çok uzun bir yol kat etti. Birçok kamera üreticisi, makro aydınlatmayı kontrol etmeyi her zamankinden daha kolay hale getiren eksiksiz makro sistemler sunar.

Tabi görmeye bile tahammül edemiyorum diyenlerdenseniz bu fotoğrafçılık size göre değil, Böcek fotoğrafçılığının en güzel yanı ise sayısız konu mankenine sahip olmanız ve büyüleyici bir dünya ile karşılaşıcak olmanız alıştırma için daha sevimli olanlardan yani kelebek ve uğur böceklerinden başlayabilirsiniz. İmkanı ve merakı olanlara bol şans.

Okunma 4254 defa