Kurbağa İlaçlaması Gerekiyorsa Yapılacaklar Önemli

Kurbağa ilaçlaması Kurbağa ilaçlaması Anka İlaçlama

Kurbağa ilaçlaması hiç sempatik gelmesede yaşam alanınızın istilası söz konusu olduğunda, uygulanacak bir kaç yöntemden birisidir. İstila edilmiş bitkiler üzerine sitrik asit püskürtülür. Sitrik asit, yaygın bir gıda katkı maddesidir ve EPA tarafından çevresel kullanım için güvenli kabul edilir. Sitri asit kimyasal veya bahçe tedarik mağazalarından elde edilebilir. Hazırlanışında su ile karıştırılmalıdır. Çoğu bahçe dükkanında ön karışımı kullanıma hazır bulabilirsiniz etiketi kontrol etmeyi unutmayınız.

Kurbağalar sprey İle direk temas ettirilerek öldürülür. Kalıntıları tarafından öldürülemez. Maksimum etkinlik için, kurbağa ile teması arttırmak adına, yoğun çalılıklar ve ölü yapraklar çıkarıldıktan sonra püskürtme yapılmalıdır. Yoğun yağmur sonrası yada akşamın erken saatlerinde püskürtme uygulamak daha etkili olacaktır. Kurbağaların saklanabileceği yaprakların alt kısımları da dahil olmak üzere ayrıntılı olarak ilaçlama yapılması önemlidir. 

Püskürtme sırasında doğrudan temas etmeyen kurbağalar geri çekilebilir. Bu uygulamayı iki hafta sonra tekrarlamak gereklidir. Bu zaman yumurtaların yumurtlaması için geçen süredir. Sitrik asit bazı hassas bitkilere veya bitki türlerine zarar verebileceği için, yaprak lekelenmesi yada sararmalara neden olmaması adına, ilaçlamadan bir saat sonra sitrik asit kalıntısını tamamen temizlemek adına bitkileri temiz su ile arındırmalısınız. Kimyasal hasara maruz kalma bitkinin koşul ve türüne bağlı olarak değişebilir. Tavsiye edilen önce uygulama yapılacak alandaki bitkinin küçük bir bölümünde test edilmesi ve gözlemlenmesidir. Değerli bitkiler için bir kaç gün gözlemlemek en doğru yaklaşımdır. 

Kurbağa ilaçlaması sadece yoğun istila görüldüğünde mücadele için yapılan müdahalelerden birisidir, ve profesyonel kişi veya kişilerce yapılmalıdır, koruyucu önlemler alınmalıdır. Haşere ilaçlama firmaları bu konuda size yardım edebilecek bilgi ve birikime sahiptir. Bu ve bunun gibi yoğun kurbağa istilası ile karşı karşıya kalmanız durumunda Anka Pest Control olarak çözüm odaklı uygulamalar ile sorun ve sorumluluklarınızı üstleniyoruz.

Okunma 32206 defa