Kurbağa İlaçlaması Gerekiyorsa Yapılacaklar Önemli
TEL : 0 232 256 26 52

Kurbağa İlaçlaması Gerekiyorsa Yapılacaklar Önemli

Kurbağa ilaçlaması Kurbağa ilaçlaması Anka İlaçlama

Kurbağa ilaçlaması hiç sempatik gelmesede yaşam alanınızın istilası söz konusu olduğunda, uygulanacak bir kaç yöntemden birisidir. İstila edilmiş bitkiler üzerine sitrik asit püskürtülür. Sitrik asit, yaygın bir gıda katkı maddesidir ve EPA tarafından çevresel kullanım için güvenli kabul edilir. Sitri asit kimyasal veya bahçe tedarik mağazalarından elde edilebilir. Hazırlanışında su ile karıştırılmalıdır. Çoğu bahçe dükkanında ön karışımı kullanıma hazır bulabilirsiniz etiketi kontrol etmeyi unutmayınız.

Kurbağalar sprey İle direk temas ettirilerek öldürülür. Kalıntıları tarafından öldürülemez. Maksimum etkinlik için, kurbağa ile teması arttırmak adına, yoğun çalılıklar ve ölü yapraklar çıkarıldıktan sonra püskürtme yapılmalıdır. Yoğun yağmur sonrası yada akşamın erken saatlerinde püskürtme uygulamak daha etkili olacaktır. Kurbağaların saklanabileceği yaprakların alt kısımları da dahil olmak üzere ayrıntılı olarak ilaçlama yapılması önemlidir. 

Püskürtme sırasında doğrudan temas etmeyen kurbağalar geri çekilebilir. Bu uygulamayı iki hafta sonra tekrarlamak gereklidir. Bu zaman yumurtaların yumurtlaması için geçen süredir. Sitrik asit bazı hassas bitkilere veya bitki türlerine zarar verebileceği için, yaprak lekelenmesi yada sararmalara neden olmaması adına, ilaçlamadan bir saat sonra sitrik asit kalıntısını tamamen temizlemek adına bitkileri temiz su ile arındırmalısınız. Kimyasal hasara maruz kalma bitkinin koşul ve türüne bağlı olarak değişebilir. Tavsiye edilen önce uygulama yapılacak alandaki bitkinin küçük bir bölümünde test edilmesi ve gözlemlenmesidir. Değerli bitkiler için bir kaç gün gözlemlemek en doğru yaklaşımdır. 

Kurbağa ilaçlaması sadece yoğun istila görüldüğünde mücadele için yapılan müdahalelerden birisidir, ve profesyonel kişi veya kişilerce yapılmalıdır, koruyucu önlemler alınmalıdır. Haşere ilaçlama firmaları bu konuda size yardım edebilecek bilgi ve birikime sahiptir. Bu ve bunun gibi yoğun kurbağa istilası ile karşı karşıya kalmanız durumunda Anka Pest Control olarak çözüm odaklı uygulamalar ile sorun ve sorumluluklarınızı üstleniyoruz.

Okunma 26973 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69