Kulağıma Böcek Kaçtı, Orada Yuva Yaptı mı?
TEL : 0 232 256 26 52

Kulağıma Böcek Kaçtı, Orada Yuva Yaptı mı?

Doğa Ana Cevaplıyor Doğa Ana Cevaplıyor
DOĞA ANA CEVAPLIYOR...Bu yeni bölümde böcek dünyası ve onlar ile doğrudan alakalı doğa hakkında merak ettiklerinizi veya daha önce merak etmeyip okuyunca daha önce niye merak etmediğinizi düşüneceğiniz sorulara cevap vermeye çalışacağız.
 • Kulağıma böcek kaçtı? Orada yumurta bırakıp yuva yaptı mı?

  İnsanların kulağına böcek kaçma sık görülen bir durumdur. Elbette tehlikeli ve tıbbi bir durumdur. Ancak kulağın salgıları ve yapısı nedeni ile bir böceğin orada yuva yapma ve torunlarını büyütme imkanı yoktur.

 • Zavallı Ateşböcekleri ne kadar yaşar ve avcılardan nasıl korunurlar?

  Ateşböceklerini herkes çok sever. Bu sevgiden dolayı onlar için merak ve endişe hasıl olur. Fakat Ateşböcekleri pekte savunmasız yaratıklar değildirler.

  Ateşböcekleri aslında kendileri oldukça yırtıcıdırlar. Dişi ateş böcekleri erkeklerini bile yiyor! Çoğu zamanda yeraltı kalırlar ve bu nedenle birçok avcıdan da kaçınırlar. Ateşböceği larvaları (azotlar) iki yıla kadar yaşarlar, daha sonra yaklaşık on gün boyunca pupada kaldıktan sonra bir hafta kadar yetişkin olarak yaşarlar. Çoğumuzun bildiği ateşböceği şekli, aslında daha fazla kurtçuk üretmenin geçici bir yoludur. Pupalar esas itibariyle hareketsizdir. Yetişkinler gün ışığı altında saklı kalır, ancak tabii ki, gece mümkün olduğu kadar görünür olmaya çalışırlar (muhtemel arkadaşları için) ve bu nedenle de birçok hayvan tarafından yenilirler.

 • Semenderlerin derisi zehirli midir?

  Tüm amfibiyenlerin semenderler dâhil olmak üzere zehirli cilt salgıları vardır. Aslında Pasifik semenderlerinin derisinde salgılanan bileşikler doğada bilinen en toksik bileşikler arasındadır. Buna rağmen, bu hayvanlar genelde zararsızdır, sadece onları yemeyin. Çocuklar (ve yetişkinler) elle tutulduktan sonra ellerini yıkamayı unutmayınız.

  Semender sevenlere diğer önemli ders, özellikle bu elinizde güneş kremi veya böcek kovucu var ise bu maddeler bu canlılara zarar verebilir. Semender ve kurbağa gibi canlıları canlı olarak yakalamak isterseniz ellerinizi biraz nemlendirmeniz daha doğru olacaktır.
Okunma 4629 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69