Doğada Böcek Kalmazsa, Domino Etkisi İle Dünya!
TEL : 0 232 256 26 52

Doğada Böcek Kalmazsa, Domino Etkisi İle Dünya!

Solucan Solucan Anka İlaçlama

Böcek ve haşere olmasaydı domino etkisi ile dünyamız yaşanmaz hale gelirdi. Bir çok insanın görmeye tahammül edemediği keşke olmasalardı dediği böceklerin önemi çok büyük. Arizona Üniversitesi'nden entomoloji ve ekoloji evrim biyolojisi bölümlerinden Profesör Goggy Davidowitz, "Böcekler yok olursa dünyanın parçalanacağını savundu. Doğru, eğer böcekler yok olursa, bu sinir bozucu sivrisinek sokması veya pire anlamına gelmez. Daha da önemlisi, milyonlarca insana bulaşan ve yılda yüzbinlerce insanı öldüren sıtma ve dang humması gibi böcek yayan hastalıkların belası belki sona erecekti. İnsanoğlunun bu kazanımları birçoğumuzun açlıktan öleceği gerçeğini değiştirmiyor.  Yani dezavantajları artılarından ağır basacaktır.

Şöyle özetlemek gerekirse dünyanın tüm bitki yaşamının yaklaşık yüzde 80'i anjiyospermler veya çiçekli bitkilerdir. Yeniden üretmek için, bu bitkilerin bir çiçek içinde erkek anterden dişi stigmaya fiziksel olarak aktarılan polenleri olmalıdır.
Nadiren rüzgar, su ya da kuşlar ve yaralar gibi hayvanlar ile taşınsada, ancak tozlama işinin büyük çoğunluğu arılar, böcekler, sinekler ve kelebekler dahil olmak üzere böcekler tarafından yapılır. "Toz toplayıcılar olmadan gezegendeki çoğu bitki kaybolur.

Bu böcek kıyamet senaryosunda sadece dünya daha az yapraklı bir yer olmayacaktır. İnsan beslenmesinin yüzde 50 ila 90'ı  ülkeye bağlı olarak doğrudan çiçekli bitkilerden geliyor. Angiospermler, pirinç ve buğday gibi temel tahılları, meyveleri ve sebzeleri içerir. Buna ek olarak, çiçekli bitkiler dolaylı olarak yediğimiz hayvanların gıdaları olduğu için, ineklerden tavuklara, hatta çoğu tatlı su balıklarının beslenemediğini düşünün. Böcekler, bakteri ve mantarlarla birlikte yaprak çöplerinden cesetlere kadar organik materyalin en büyük ayrışımcılığını yapar. Böcek olmadan, dünya ölülerle dolup taşardı. Küresel iklim değişikliği baharda böcek kuluçkalarının ve çiçeklerin çiçek açmalarının hassas eşzamanlılığını etkiliyor.

Bu yazıyı okuduktan sonra tabiki başımın üstünde yerleri var gelip geçsinler evin baş köşesine demeniz gerekmiyor. Evinizde ve yaşam alanınızdaki zararlıları uzaklaştırmak en doğal hakkınız. Artık dünya üzerinde keşke olmasalardı, niye varlar sorusuna bir de burdan bakın istedik.

Okunma 3974 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69