Tahtakurusu Hakkında Şehir Efsaneleri ve Gerçekler!
TEL : 0 232 256 26 52

Tahtakurusu Hakkında Şehir Efsaneleri ve Gerçekler!

Efsane ve Gerçekler Efsane ve Gerçekler Anka İlaçlama
Efsane: Yatakta tahtakurusunu göremezsin.

Gerçek: Yetişkin bir tahtakurusu elma tohumu büyüklüğündedir. Nimfler (olgunlaşmamış yatakta böcekleri) ve yumurta, büyüteç veya mikroskopla bulunabilir.

Efsane: Tahtakurusu sadece kirli yerlerde yaşar.

Gerçek: Tahtakurusunun kirlilikle ilişkisi yoktur. Sıcaklık, kan ve karbondioksit cezbeder. Ancak, dağınıklık dolu evler ve odalarda, daha fazla saklanabilme özelliğine sahip.

Efsane: Tahtakurusu insanlara hastalık yayabilir.

Gerçek: Tahtakurusu hastalıkları insanlara bulaştırmıyor. Laboratuar testleri, böceklerin konakçısını bulaştırma yeteneğinin düşük olduğunu göstermiştir.

Efsane: Oda aydınlık olursa ışık açık kalırsa  bu böcekler ortaya çıkmaz.

Gerçek: Karanlığı tercih etmelerine rağmen, geceleri ışığı tutmak, bu zararlıları ısırmaktan alıkoymaz.

Efsane: Pestisit uygulamaları ile kolayca yok edilebilinir. 

Gerçek: Tahtakurusu ilaçlaması ve kontrolünün yapılması zordur ve çeşitli yöntemlerin kullanılması ve sürekli gözlem yaparak eksiksiz bir mücadele yaklaşımı en etkili yöntemdir. Pestisitlerin doğru kullanımı, muhtemelen mücadelede sorunun giderilmesi adına büyük bir bileşenidir, ancak tek başına sorundan kurtulmanızı sağlamayabilir.

Efsane: Yatağımı ve diğer tahtakurusu musallat olmuş mobilyalarımı dışarı atarsam, artık bu problemi yaşamayacağım.

Gerçek: Yatak böcekleri olarak adlandırılabilirler ancak sadece yatak odasındaki bir yatağa veya diğer mobilyalara dokunmazlar. Yatak böcekleri, bir odada karanlık çatlaklara veya aralıklara gizlenebilir. Tecrübeli bir haşere kontrol uzmanı tarafından muayene edilmeden ve tedavi edilmeden önce mobilyalarından kurtulmak maliyetli bir hata olabilir ve sorunu çözmez. Hemen hemen her şey yatak böceklerini gidermek için kullanılabilir ancak düzgün bir şekilde ele alınmadığı takdirde, mobilyaların kaldırılması basitçe bir evin diğer alanlarına da bir istila açabilir.

Efsane: Tahtakurusu evimde olmaz çünkü yatak böcekleri olan herhangi bir yerde uyumadım.

Gerçek: Ne yazık ki, seyahat, ve konaklama yatak böceklerinin olası tek kaynağı değildir. Yatak böcekleri, oteller, moteller, pansiyonlar, sinema salonları, toplu taşıma araçları, konut kompleksleri, özel konutlar, işyeri vb. Gibi çeşitli yerlerde bulunabilir. Yatak böcekleri, mükemmel otostopçudur ve evinize kolayca getirilebilirler. Yatakta böcek alanına musallat olan bir yeri ziyaret ettiniz veya ikinci el mobilya veya bagaj gibi yatak böcekleri bulaştırılmış eşyalarınızı evinize getirmeniz ile bile kolaylıkla yaşam alanınızı istila edebilirler.

Efsane: Yatak böceği bende olamaz çünkü sadece eşimi ısırmışlar bende bir belirti yok.

Gerçek: Aslında aynı yatakta uyuyan iki kişinin de yatak böcekleri tarafından ısırıldığı zamanlarda diğer kişinin belirtisini bulmaması mümkündür. Bazı insanlar yatak böcek ısırıkları için hemen tepki verecek, diğerleri için belirtiler birkaç gün sürebilir.

Efsane: Yatak böcekleri soğuk hava koşullarında öldürülür.

Gerçek: Donmanın altındaki sıcaklıkların yataktaki böcekleri öldüreceği doğrudur, ancak donma sıcaklıklarına maruz kalma uzun bir süre için yapılmalıdır. Ülkemizdeki sıcaklıkların, yataktaki böcekleri öldürmek için yeterince soğuk olması pek olası değildir.

Efsane: Yatakta böcek sizi ısırdığında hissedebilirsiniz.

Gerçek: Bir yatakta böcek sizi ısırdığında genellikle hissetmeyeceksiniz, çünkü ısırıp beslenirken anestezik (uyuşturan bir kimyasal) içeren bir tükürük enjekte eder ve böylece pıhtılaşma önleyici bir madde kullanır. Muhtemelen hiçbir şey hissetmeyeceksiniz.
Okunma 6302 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69