Hadi Günde Kaç Böcek Yediğimizi Hesaplayalım!
TEL : 0 232 256 26 52

Hadi Günde Kaç Böcek Yediğimizi Hesaplayalım!

FDA Gıda maddesi FDA Gıda maddesi Anka İlaçlama

Gıdalarda insanlar için, sağlık açısından tehlike oluşturmayan maksimum düzeyde doğal veya kaçınılmaz kusurların miktarlarına, ölçü ve izin veren kuruluşun adı F.D.A dır. Her ne kadar Amerikan Gıda ve İlaç dairesi olsada, 1862!den beri dünya geleninde kabul gören bir kuruluştur. Zayıf imalat uygulamaları, eylem seviyesine bakılmaksızın uygulama eylemine neden olabilir. Aynı şekilde, yiyeceklerin mevcut kusur eylem seviyesinde veya üzerinde bulunan bir kusurla karıştırılması, aynı veya başka bir gıdanın başka bir yeri ile karıştırılmasına izin verilmez. Bu uygulama, nihai gıda bitmiş gıdaların kusur seviyesine bakılmaksızın yasadışı hale getirir. FDA, bu eylem düzeylerini belirledi; çünkü tehlikesiz, doğal olarak oluşan, kaçınılmaz kusurlardan tamamen arındırılmış ham ürünleri büyütmek, hasat etmek veya işlemek ekonomik açıdan pratik değil. Tüketicilere sunulan zararlı ürünler, eylem düzeylerini aşmış olsun ya da olmasın düzenleyici faaliyetlere tabidir.

Kusur seviyeleri, ürünlerden herhangi birinde oluşan kusurların ortalamasını temsil etmez, ortalamalar aslında çok daha düşüktür. Seviyeler, FDA'nın gıda ürününü "kirletilmiş" olarak gördüğü sınırları temsil eder. Teknoloji geliştikçe, FDA bu listede kusur eylem seviyelerini gözden geçirebilir ve değiştirebilir. Ayrıca, ürünler listeye eklenebilir. Bir ürün için herhangi bir kusur eylem düzeyi yoksa veya bulgular, eylem seviyesi ölçütlerine uymayan seviyeleri veya kusur türlerini gösterdiğinde, FDA numuneleri değerlendirir ve her vaka için karar verir. Bu prosedürde, FDA'nın pislik ve yabancı maddelerdeki teknik ve düzenleyici uzmanları, genellikle bulguların önemini ve düzenleyici etkisini belirlemek için çeşitli kriterleri kullanmaktadır. Göz önüne alınan kriterler, bildirilen bulgulara (ör. Tüylerin uzunluğu, böcek parçalarının boyutu, numunedeki pisliğin dağılımı ve bulunan pislik türlerinin kombinasyonları) dayanmaktadır. Dahası, FDA bulguları mevcut bilimsel bilgileri (ör., Temsil edilen hayvan türlerinin ekolojisi) ve bir ürünün nasıl yetiştirildiğini, hasat edildiğini ve işlendiğini bilmek suretiyle yorumlar.

Pestisitlerin gıda kusurlarının önlenmesine alternatif olmayan FDA'nın tutumu. Böcekleri, kemirgenleri ve diğer doğal kirleticileri kontrol etmek için kimyasal maddelerin kullanılması, gıdalardaki doğal ve kaçınılmaz kusurlara herhangi bir etkisi olursa çok az etkiye sahiptir. Pestisitlerin sahada birincil kullanımı, gıda bitkilerinin bitki zararlıları tarafından tahrip edilmesini önlemektir.

İşlenen her gıda maddesi için, kabul gören böcek miktarlarını FDA belirlemiştir. Örneğin 100 gr'lık fıstık ezmesinde 30 böcek parçasının bulunması, 100 gram elma yağı için ortalama 4 veya daha fazla kemirgen tüyleri, Dondurulmuş böğürtlen, ahududu 500 grama ortalama 4 veya daha fazla larva, Dondurulmuş Brüksel lahanası Ortalama 100 gram başına 30 veya daha fazla yaprak biti, FDA için uygun bulunmakta sorun teşkil etmemektedir. Her ne kadar böceklerden nefret etsekte her gün böcek parçalarını yediğimizi yada renk verilmesi için böcekten oluşan aromalarla ilgili ürünleri kullandığımızı unutmayalım. Çiğdediğimiz meyveli sakızlardan, çilekli süte, pudinglerden ünlü markaların asitli içeceklerine kadar tükettiğimiz her üründe göz görmeyince gönül katlanırı yaşadık.

 

 

Okunma 4066 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69