Böcek Dünyasının John Wickleri, Çılgın Karıncalar
TEL : 0 232 256 26 52

Böcek Dünyasının John Wickleri, Çılgın Karıncalar

Çılgın Karıncalar Çılgın Karıncalar Anka İlaçlama

İsimleri resmi olarak “Çılgın Karıncalar”. Bu karıncalar tüm elektrikli ve elektronik cihazlardan nefret ediyorlar. Biyologlar bu durumun sadece çılgın bir beslenme alışkanlığından da ziyade tam bir intikam çılgınlığı olduğunu bulduklarında durumun giderek daha vahim olacağını hemen anladılar. Biyologlar araştırmaları sırasında fark ettiler ki, yanlışlıkla elektrikli ve elektronik cihazları kemirerek yemeye çalıştıkları sırasında elektrik akımına kapılarak ölen karıncalar, ölmeden önce diğer türdaşlarına haber vererek intikamının alınmasını istiyorlardı.

Arkadaşları da ölen karıncanın kanını yerde komuyorlardı. Arkadaşlarını öldürmüş olan bilgisayarları, tabletleri, ATM makinalarını tamamen parçalayarak onları bir daha hiçbir canlıya zarar veremeyecek hale getiriyorlardı.

Hikayenin başlangıcı 2002 li yıllında Kuzey Amerika da başladı.

O yıllarda Amerika Texas’ta yaşayanlar, daha önceleri ateş karıncası diye adlandırılan yıllardan beri çok çekmekte idi. Ancak 2002 yılında bu karıncaların da giderek başka bir tür karınca tarafından yok edildiklerini fark ettiklerinde önceleri pek bir mutlu oldular.

Elbette bu geçici bir mutluluk oldu. Bu yeni cezalandırıcı karınca türü ise ateş karıncalarını mum ile aratacak kadar “çılgın”lardı.

Texas’ın yerlilerin, bu karıncaların dietlerini sadece diğer karıncalar, böcekler değil özellikle elektronik eşyaların oluşturduğunu fark etmeleri de uzun sürmedi.

Ortada yenecek başka ateş karıncası kalmayınca bu sefer Texaslıların elektronik eşyalarını yemek olarak görmeye başlamışlardı.

Üstelik bahsettiğimiz gibi elektriğe kapılır kapılmaz ölmekte olan karıncai diğer arkadaşlarına intikam foremonu yayıyordu.

Giderek Amerika nın iç kesimlerine doğru yayıldılar. Sadece elektronik değil, meyve, diğer böcekler, yemekleri ile rekabet içinde olan hemen hemen her tür ile savaş halindeler.

Kolonilerinde 1500-2000 karınca bulunuyor. Bu da bulunmalarını zorlaştırıyor.

Biyologlar tüm bu olanlardan sonra onlara sonuna kadar hakettikleri ismi taktı. “Çılgın Karıncalar

İsimlerinin çılgın olarak adlandırılmasının nedeni sadece her elektronik alete saldırması da değildi. Canları istediklerinde geriye dönüp bambaşka bir konuyu kafaya takmalarından kaynaklanıyordu.

Genel görünüşleri şu şekildedir; Yetişkin çılgın karıncalar açık kahverengiden koyu kahverengidir. Ve yaklaşık 2.2 ila 3 mm uzunluğundadır.

Bu karıncaların antenleri 12 parçaya sahiptir.

Bacakları çok uzundur ve onlara çok farklı bir görünüm vermektedir.

Bu tür Güneydoğu Asya kaynaklı olsa da, artık dünya çapında bir istilacı tür ve çevresel zararlı olarak bilinmektedir.

Okunma 4164 defa

Ortam

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69