Böcek Dünyasının John Wickleri, Çılgın Karıncalar

Çılgın Karıncalar Çılgın Karıncalar Anka İlaçlama

İsimleri resmi olarak “Çılgın Karıncalar”. Bu karıncalar tüm elektrikli ve elektronik cihazlardan nefret ediyorlar. Biyologlar bu durumun sadece çılgın bir beslenme alışkanlığından da ziyade tam bir intikam çılgınlığı olduğunu bulduklarında durumun giderek daha vahim olacağını hemen anladılar. Biyologlar araştırmaları sırasında fark ettiler ki, yanlışlıkla elektrikli ve elektronik cihazları kemirerek yemeye çalıştıkları sırasında elektrik akımına kapılarak ölen karıncalar, ölmeden önce diğer türdaşlarına haber vererek intikamının alınmasını istiyorlardı.

Arkadaşları da ölen karıncanın kanını yerde komuyorlardı. Arkadaşlarını öldürmüş olan bilgisayarları, tabletleri, ATM makinalarını tamamen parçalayarak onları bir daha hiçbir canlıya zarar veremeyecek hale getiriyorlardı.

Hikayenin başlangıcı 2002 li yıllında Kuzey Amerika da başladı.

O yıllarda Amerika Texas’ta yaşayanlar, daha önceleri ateş karıncası diye adlandırılan yıllardan beri çok çekmekte idi. Ancak 2002 yılında bu karıncaların da giderek başka bir tür karınca tarafından yok edildiklerini fark ettiklerinde önceleri pek bir mutlu oldular.

Elbette bu geçici bir mutluluk oldu. Bu yeni cezalandırıcı karınca türü ise ateş karıncalarını mum ile aratacak kadar “çılgın”lardı.

Texas’ın yerlilerin, bu karıncaların dietlerini sadece diğer karıncalar, böcekler değil özellikle elektronik eşyaların oluşturduğunu fark etmeleri de uzun sürmedi.

Ortada yenecek başka ateş karıncası kalmayınca bu sefer Texaslıların elektronik eşyalarını yemek olarak görmeye başlamışlardı.

Üstelik bahsettiğimiz gibi elektriğe kapılır kapılmaz ölmekte olan karıncai diğer arkadaşlarına intikam foremonu yayıyordu.

Giderek Amerika nın iç kesimlerine doğru yayıldılar. Sadece elektronik değil, meyve, diğer böcekler, yemekleri ile rekabet içinde olan hemen hemen her tür ile savaş halindeler.

Kolonilerinde 1500-2000 karınca bulunuyor. Bu da bulunmalarını zorlaştırıyor.

Biyologlar tüm bu olanlardan sonra onlara sonuna kadar hakettikleri ismi taktı. “Çılgın Karıncalar

İsimlerinin çılgın olarak adlandırılmasının nedeni sadece her elektronik alete saldırması da değildi. Canları istediklerinde geriye dönüp bambaşka bir konuyu kafaya takmalarından kaynaklanıyordu.

Genel görünüşleri şu şekildedir; Yetişkin çılgın karıncalar açık kahverengiden koyu kahverengidir. Ve yaklaşık 2.2 ila 3 mm uzunluğundadır.

Bu karıncaların antenleri 12 parçaya sahiptir.

Bacakları çok uzundur ve onlara çok farklı bir görünüm vermektedir.

Bu tür Güneydoğu Asya kaynaklı olsa da, artık dünya çapında bir istilacı tür ve çevresel zararlı olarak bilinmektedir.

Okunma 4501 defa

Ortam