Dünya da Yara ve Hastalık Tedavisinde Kullanılan 14 Böcek

Yara ve Hastalık Tedavilerinde Böcekler Yara ve Hastalık Tedavilerinde Böcekler Anka İlaçlama

Önemli Not; Okuyacağınız Makale, Bilgi ve Kültür Amaçlıdır. Doğruluğu modern araştırmalar ile kesin doğru olarak onaylanmış modern tıp bilgisi değildir. Yanlış uygulamalar, istenmeyen sonuçlara sebep olacaktır. Yara ve hastalık tedavisinde mutlaka modern tıp imkanlarını araştırın ve gerçek tıp doktorlarına danışın.

Eğer uzak bir ormanda sıkışırsanız, aşırı derecede yaranız kanıyorsa, veya kontrolsüz hiç kesilmeyen bir öksürüğünüz var ise, ciddi bir frengi vakasıyla yaşamak zorunda iseniz bu makale belki hayatınızı kurtarabilir. Ya da en azından, akşam yemeğinde arkadaşlara hava atmak için ilginç bilgiler öğreneceksiniz.

 1) Kurtçuk Terapisi

Göksinekleri açık bir yarayı fark edip üzerine geldiğinde, tüm sineklerin yaptıklarını yapar - kurtçuklarını bırakır. Ancak bu kurtçukları özel yapan bir şey var. Bu kurtçuklar, Allantoin olarak bilinen şifalı bir kimyasal salgılarlar. Bugünkü doktorlar kemik iliği iltihabında, ( osteomyelitis ) tedavisinde allantoin ( Göksineği kurtçuklarından çıkarılan) bu maddeyi kullanıyorlar ... iğrenç ama etkili.

Ancak bazı doktorlar allantoin'i özümlemeye bile gerek duymuyorlar. Bunun yerine, kurtçuk kurtçukları direkt olarak açık kesime sokuyorlar. Kurtçuklar büyüdükçe enfeksiyona neden olan bakterileri ve ölü dokuları yiyorlar.

2) Arı Zehiri Terapisi

Pat Wagner isimli bir hasta haftada 200 kez kendini arılara sokturuyor. Evet kasıtlı olarak. Bir çatlak gibi görünse de, mantığı ona göre gayet net. Arı zehri (ki enzimler, peptidler, glukokortikoidler ve diğer iyileştirici bileşenler açısından zengindir), Rheumatoid Arthritis hastalığından Multipl Skleroz'a (MS) hastalığına kadar bir çok hastalıkta iyileşmeye katkısı olduğu söylenmektedir.

3) Artrit Tedavisinde Karınca Zehiri

İlginç olgu # 1: Karınca ısırıkları zehir içerir.

İlginç olgu # 2: Karınca zehri şişmeyi azaltır ve eklem ağrılarını hafifletir.

"Tedavi", kesinlikle bir karınca kolonisine çıplak olarak girip kendinizi ısırtmak değil. Modern doktorlar zehri ayırıp özümsedikten sonra onu Rheumatoid Arthritis için alternatif bir tedavi olarak kullanıyorlar.

4) Yeşil Ağaç Karıncaları, Avustralya Aborijinleri tarafından tedavi olarak Kullanıldı

İronik bir şekilde, yeşil karıncalardan yapılma bir çay, evet çay… baş ağrısından ve soğuk algınlıklarından kurtaran ya da yaraları temizlemek için kullanılmıştır. Ve evet, aborjinler bu karıncaların ezilmiş vücutlarından yapılmış karışımları gerçekten içiyordu. Deneyenlerin söylediğine göre tuhaf bir şekilde, yeşil karıncadan demlenen bu çay, gerçek yeşil çay ile aynı kaliteye sahipmiş

5) Yara Kapamak İçin Kullanılan Ordu Karıncaları

Güney Amerika ve Afrika ormanlarında bazı yerliler açık yaraları kapatmak için ordu karıncalarını kullanıyorlar. Karınca ete ısırıldıktan sonra, karınca kafalarını biyolojik bir "zımba" etkisi yapması için vücudundan koparırlar. Artık bunu bildikten sonra kimin bir hemşirenin dikişine ihtiyacı olur ki?

6) Yara Sarmak İçin Kullanılan Örümcek Ağları

Orta çağlardan beri temiz örümcek ağı, bir bandaj olarak kullanılmıştır. Tabi bandajı kullanmadan önce zehirli sakinlerinin evlerinden ayrıldığına emin olun. Gelecekte örümcek ağlarından gerçekten de modern bandajlar üretme fikri hala bilim adamlarının hayali.

7) Siğil tedavisinde kabarcık böceklerinden çıkarılan zehir, Cantharidin

Cantharidin kabarcık böceklerinden elde edilen ir zehir. Gerçekte ağızdan alındığında 10 miligramı ile bile sizi anında öldürebilecek bir zehir. Ancak ciltteki siğil tedavisinde de kullanılabilmesi bakımından ilginç. Elbette ağız içi siğiller buna dahil değil.

8) Hamamböceklerin (Cockroach ) Beyni, Antibiyotik Olarak Kullanılabilir.

Hamamböceği beyinleri E.coli ve MRSA enfeksiyonlarını yok edebilecek güçlü bir antibiyotikler içerir. Ancak etki için onları yemeli ya da içmelisin. Doktorlar hastaların bunları yutmasını bekliyorlarsa ismini değiştirmelidir (Rochie Hapları? Havalııı…).

9) Sıtma Sivrisineği ile Frengi Kürü

Sıtma sizi öldürebilir, ancak frengi sizi daha da hızlı öldürür. Sıtma sivrisineklerine sokturulan frengi hastanın biraz daha uzun yaşadığı, daha çok süründüğü ama ölmediği bir hayat.

10) Tırtıllı Mantar Eski Çin Tıbbı

Çin de Stres atmak için kullanılan Tırtıllı mantar haplarının çeşitli hastalıkları da iyileştirebileceğine ve cinsel gücü arttırabildiğine inanıyorlar. Kim bilir? Yeterince tırtıllı mantar hapı alırsanız, Yunan tanrılarının genel sağlığına ve cinsel istekliliğine kavuşmak mümkündür.

11) Cochineal böcekleri ile öksürüğü kesmek.

Cochineal böcekleri gezegenin yüzündeki çirkin böceklerden biridir. Bununla birlikte, bir avuç dolusu böceği alkol ile aldığınızda boğmaca, idrar yolu enfeksiyonunu ve astımı kesmek için mükemmel bir seçim olabilir.

12) Ağustos Böcekleri ile idrar yolu enfeksiyonuna son.

Eski Mısırlılar, önce mantar ile başlayan bir yemeğin ortalarına doğru yenen kurutulmuş ağustos böceklerinin idrar yolu enfeksiyonuna iyi geldiğini farketmişler. Belki buluş olarak onlar için iyi olmuş ama sorunu çözmek için başka neleri denediklerini de düşününce, denebilecek tek şey, modern tıp olmadan hayat gerçekten zormuş.

13) Kalp hastalığına yakalanmamak için İpek Güvesi

İpekböcekleri yumuşakcık kıyafetler için de iyidir. Bu yumuşaklık Serratia E15 olarak bilinen bir biyokimyasal kaynaklıdır. İpekböcekleri için Serratia E15, kozalarını çözerek kayganlaştırıcı iğrenmelerden yarı-zarif güvelere geçiş yapmalarına yardımcı olur. Erkekler için, kesin kanıtlanmamış bir araştırmaya göre ile Serratia E15 kalp hastalığını da önlemeye yardımcı olduğu varsayılmaktadır.

14) Gıda Takviyesi Olarak Böcekler

Brüksel lahanası veya brokolinin büyük bir hayranı değilseniz, böcekler kesinlikle gidecek yol olabilir. Vitamin ve besin açısından zengindirler. Ardından, kavrulmuş bir termit demir yönünden zengindir. Veya ipekböceği güveleri larvaları bakır, demir, tiamin, çinko, riboflavin ile doludur. Yaşamadım demezsiniz.

Okunma 6224 defa