Harry Potter'ın Örümceği
TEL : 0 232 256 26 52

Harry Potter'ın Örümceği

Harry Potter'ın Örümceği Harry Potter'ın Örümceği Anka İlaçlama

Yeni keşfedilen örümcek için bilim adamları Harry Potter kitaplarından bir isim seçti. Hindistan'daki araştırmacılar yeni bir örümcek türü keşfetti. Ve ona isim olarak "Harry Potter" kitaplarındaki bir karakter olan Godric Gryffindor'a saygı olarak Eriovixia Gryffindori'yi seçtiler.

Örümcek, Hogwarts büyücülük okuluna yerleştirilen küçük büyücü öğrencilerin okuldaki görev süreleri boyunca kalacakları evi belirleyen büyüleyici nesne “Sorting Hat” (Sıralama Şapkası) benzerliği sebebi ile bu şekilde isimlendirildi.

Harry Potter ktaplarındaki bu evler, Hogwarts'ın dört kurucusunun adını taşır.

Cesaret (Gryffindor), Zekâ (Ravenclaw), Sadakat (Hufflepuff) ve Hırs (Slytherin) gibi en değerli kurucuların dört erdemini temsil eder.

Gryffindor büyülenmiş şapkanın asıl sahibi idi. Bu yüzden örümceği keşfeden bilim adamları onun arkasından örümceğe bu ismi verdi.

Bu örümceği keşfeden Javed Ahmed, Times of India'ya verdiği röportaj’da "Bir gençken Harry Potter kitaplarını okumayı çok severdim, bu küçük örümcek ile karşılaştığımda sihirli şapkayı görmüş gibi oldum" dedi

Örümcek Hindistan'ın Batı Ghats dağlarında bulundu. UNESCO'ya göre bölge, biyolojik çeşitliliğin dünyadaki "en yüksek olduğu noktalardan" biri.

The Washington Post, örümceğin sadece 7 milimetre (0.28 inç) uzunluğunda olduğunu belirtiyor. Şapkaya benzer görünümü, kurutulmuş yapraklarla karışmasını sağlıyor.

Eriovixia gryffindori, Ahmed'in ekibinin yeni bir örümcek türünden iki yıl sonraki altıncı keşfi oldu.

Bir yerlerde bu küçük yaratığı görürseniz şaşırıp üzerinde bir Arania Exumai büyüsü yapmayın.

Okunma 6298 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69