Harry Potter'ın Örümceği

Harry Potter'ın Örümceği Harry Potter'ın Örümceği Anka İlaçlama

Yeni keşfedilen örümcek için bilim adamları Harry Potter kitaplarından bir isim seçti. Hindistan'daki araştırmacılar yeni bir örümcek türü keşfetti. Ve ona isim olarak "Harry Potter" kitaplarındaki bir karakter olan Godric Gryffindor'a saygı olarak Eriovixia Gryffindori'yi seçtiler.

Örümcek, Hogwarts büyücülük okuluna yerleştirilen küçük büyücü öğrencilerin okuldaki görev süreleri boyunca kalacakları evi belirleyen büyüleyici nesne “Sorting Hat” (Sıralama Şapkası) benzerliği sebebi ile bu şekilde isimlendirildi.

Harry Potter ktaplarındaki bu evler, Hogwarts'ın dört kurucusunun adını taşır.

Cesaret (Gryffindor), Zekâ (Ravenclaw), Sadakat (Hufflepuff) ve Hırs (Slytherin) gibi en değerli kurucuların dört erdemini temsil eder.

Gryffindor büyülenmiş şapkanın asıl sahibi idi. Bu yüzden örümceği keşfeden bilim adamları onun arkasından örümceğe bu ismi verdi.

Bu örümceği keşfeden Javed Ahmed, Times of India'ya verdiği röportaj’da "Bir gençken Harry Potter kitaplarını okumayı çok severdim, bu küçük örümcek ile karşılaştığımda sihirli şapkayı görmüş gibi oldum" dedi

Örümcek Hindistan'ın Batı Ghats dağlarında bulundu. UNESCO'ya göre bölge, biyolojik çeşitliliğin dünyadaki "en yüksek olduğu noktalardan" biri.

The Washington Post, örümceğin sadece 7 milimetre (0.28 inç) uzunluğunda olduğunu belirtiyor. Şapkaya benzer görünümü, kurutulmuş yapraklarla karışmasını sağlıyor.

Eriovixia gryffindori, Ahmed'in ekibinin yeni bir örümcek türünden iki yıl sonraki altıncı keşfi oldu.

Bir yerlerde bu küçük yaratığı görürseniz şaşırıp üzerinde bir Arania Exumai büyüsü yapmayın.

Okunma 6737 defa