Suikast Böcekleri, Böcek Dünyasının Ninjaları
TEL : 0 232 256 26 52

Suikast Böcekleri, Böcek Dünyasının Ninjaları

Böcek dünyasında bir shaolin rahibinden eğitim almış kadar usta ve donanımlı gerçek birer yırtıcı böcek türleri bulunur. En ilginçlerinden türlerden biri adını tamamı ile hak eden Suikast Böcekleridir.

Suikast böcekleri, yaprak bitleri gibi küçüklerden tırtıllar büyük böceklere kadar çok çeşitli canlılar ile besleyen genel avcılardır. Bu avcılar uzun süre avlarını bekleyebilir ya da takip edebilir. İştahını açan bir böcek gördüğünde bir ninja sessizliğinde avına sokulur. Fırsatını bulur bulmaz hançer benzeri, delici ve emici gagasıyla aniden saldırır. Suikast böcekleri genelde diğer böceklerden daha büyük ve daha uzun bacaklara sahiplerdir. Yırtıcı avcılığına çok uygun bükülmüş yuvarlak gözleri vardır. Evlerin bahçesinde önemli avcılar oldukları için özellikle Kuzey Amerika’da insanlar içinde çok tehlikeli canlılardır. Kuzey Amerika’da 160 türden fazla suikast böceği türü yaşamaktadır. Bir çoğu kışın dahi hayatta kalma uzmanıdır. Yumurta, yavru ve erişkin aşamaları vardır. Beslenme diyetlerini yaprak bitleri, böcek yurmurtaları, uçabilen tüm böcekler, tırtıllar ve bazı arı türleri oluşturur.Zararlıları besleyen yaşam evresi / kümeleri: Nimfler ve yetişkinler. Yumurtalarını yaprak üzerlerine veya toprağa dikey olarak bırakırlar.

Genellikle kahverengimsi, siyahımsı ve girimsi rekleri vardır. Bazı türleri ise parlak yeşil ve kırmızıdır. Bacakları çok uzun ve uzunda bir gagaya benzer emici, delici silah ile donatılmıştır.

Avlarını bu gaga ile bıçakladıktan sonra avlarının iç organlarını sıvılaştıran bir zehir enjekte ederler. Ve bu gagayı hiç geri çekmeden gerçek anlamda avlarını içerler. Çoğunlukla da bu sırada avları hala canlı olur.

Ülkemizde neredeyse hiç karşılaşılmasa da gerçek birer tehdittirler. Ve bir şekilde karşılaştığınızda çok dikkatli olmalı ve mutlaka Anka uzmanlarına haber vermenizi önermekteyiz.

 

Okunma 5440 defa

Ortam

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69