İzmir Türkiye ve Dünyada Böcek Sergileri

Resimde gördüğümüz, Ünlü İngiliz sanatçı Damien Hirst, ölü böceklerden oluşan ve kolaj tekniğiyle yaptığı resmi, sanatçının diğer eserleriyle birlikte Hong Kong’ta White Cube galerisinde sergiledi. Hong Kong galerisinin müdürü Laura Zhou, bu eserlerin görenlerde uyandırdığı izlenimin güzel bir şey karşısında duyulandan farklı olduğunu ifade ediyor. Eserlerin insanlar üzerinde bıraktığı etki sürecine de değinen Zhou, ilk etkinin iğrenme hissiyle mideden başladığını, ancak geri çekilip tekrar bakıldığında bunun kalp ile hissedilerek, gözde güzelleştiğini belirtiyor. 

Geçtiğimiz günlerde de Antalya kongre merkezi Expo 2016 İnanılmaz böcekler sergisine ev sahipliği yapmıştı. Antalyalıların bu ilgi çekici sıradışı sergisinde 6 metre genişliğindeki dev örümcek, 4 metre uzunluğundaki dev karıncaların yanı sıra dokunarak deneyimlenebilecek 50'den fazla model yer almaktaydı. Doğal yaşamın minik yaratıklarının gizli güzelliklerini gözler önüne seren sergi 30 ekimde sona ermişti. Türkiyede de böceklere ilgi büyük, çocuklara böcekleri tanıtmak ve böcekleri sevdirmek için kurulmuş bir çocuk okulu olan Böcek şenlik okulu Ankaradaki yavrularımızı bilimle tanıştırmak için mükemmel bir fırsat sağlamaktadır. Çocukların böceklere karşı olan doğal merak ve ilgileri, bilimi öğretmek için sınırsız bir enerji ve araç olarak kullanılmakta, Program, böcekler konusunda farkındalık yaratarak ekoloji bilincini geliştirmeye ve bilimsel çalışmaya özendirmeyi amaçlamaktadır.

Daha önce İzmir alsancak tarihi havagazı fabrikasında da yapılan Böcek sergisinin etkinlikleri ve sergi günlerini merak edip ilgilenenler için Anka pest control'ün fecebook hesabı olan Anka böcek ilaçlama sayfasında bilgi verilecektir. Anka pest control ve çevre sağlığı hizmetleri bir izmir haşere ilaçlama firmasıdır. Resmi fecebook sayfamız olan Anka böcek ilaçlama sayfamızdan güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını takip edebilirsiniz. Web sayfamız olan  üzerinden yada haşere ilaçlama nın özel telefonu olan ALO ANKA yı tuşlamanız yeterli. (256 2652-ALO ANKA)

Okunma 5746 defa