Balçova Böcek İlaçlama

Balçova Böcek İlaçlama Balçova Böcek İlaçlama Anka Böcek İlaçlama

Balçova böcek ilaçlama firmalarının hizmetleri diğer ilçelere göre büyük farklılık ve çeşitlilik gösterir. Balçova'nın yerleşimi, ekonomik ve sosyaekonomik kozmopolitliği böcek ilaçlama hizmetlerini de etkiler. Öncelikle Balçova’da mekanların çeşitliliği nedeni ile avm ilaçlama, otel ilaçlama, apartman ilaçlama ve villa tipi ev ilaçlamaya kadar haşere ilaçlama uygulama sahaları değişmektedir. Bir çok alışveriş merkezi (AVM) de ilçe sınırları içinde yer almaktadır. AVM ilaçlamalarımızın da yaklaşık yüzde ellisi Balçova ilçesinde yapılmaktadır dersek yanlış söylemiş olmayız. İzmir böcek ilaçlama firmaları için Balçova, AVM böcek ilaçlama hizmeti için gerçek bir uygulama sahasıdır.

Balçova ilçesinin doğusunda Konak ilçesi yer alır. Güney ve güneydoğusunda Narlıdere ve Karabağlar ilçesi bulunmaktadır. İzmir merkezine 8 km uzaklıkta olan Balçova İzmir merkezini oluşturan ilçelerden biridir. İlçe denize yakın yerleşimi ile de civar ilçelerden de oldukça ilgi görmektedir. Bunun yanında Dokuz Eylül Üniversite ve hastanesine de yakınlığı hem hasta, hasta yakınları ve öğrenciler içinde Balçova ilçesini talep göre bir yer haline getirmiştir. Böcek ilaçlama hizmeti de uygulama sahaları dışında yerleşimciler açısından da çeşitlilik gösterir.

AVM yerleşimi çok olan ilçede AVM ilaçlama hizmeti daha çok hamamböceği sorunu için talep edilmektedir. Hamamböceği, hem Amerikan hamam böceği hem Alman hamam böceği sorunu alışveriş merkezleri için ciddi büyük sıkıntıdır. Yemek yerlerinin çokluğu, artan yiyecek miktarının bolluğu ve klimaların AVM dışına yaydığı büyük ısı sebebi ile hassas olunmadığı takdirde büyük bir hamamböceği istilası tahmin edilebilenden çok daha hızlı olmaktadır. Bu sebeple AVM yönetimleri ve böcek ilaçlama firmaları arasındaki yıllık olarak yapılan anlaşmalara karşın ayrıca AVM içinde bulunan firmaların şubeleri de ekstra ilaçlama hizmeti talep edebilmektedir.

Balçova bu AVM yerleşkelerinin çok sık olduğu bir ilçe olduğu kadar bir öğrenci ilçesidir. Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi ilçe sınırları içinde veya ilçeye yakındır. Her öğrenci ilçesinde olduğu gibi de ekonomik olarak daha ucuz ve kullanılmış mobilyalar ile kiralık dairelere gelen tahtakurusu sorunu ilçenin de sorunudur. Sıklıkla öğrenciye kiralık verilen daireler de başta tahtakurusu olmak üzere, pire, akar (mite), karınca sorunu ilçede karşılaştığımız böcek ve haşere sorunlarının önde gelenleridir. İlave olarak evcil hayvanların Balçova ilçesinde bir çok evin vazgeçilmez üyesi olması da ilave pire sorunun da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Balçova tahtakurusu ilaçlama ve pire ilaçlama hizmeti verdiğimiz ilçelerin başında gelmektedir.

Balçova turistik tesis açısından da tanınmış bir ilçedir. Kaya Termal Otel, Balçova Teleferik bu ilçede yer almaktadır. Bu iki bilinen turizm merkezinin dışında irili ufaklı otel işletmesi de ilçede yer alır. Balçova, Anka Pest Kontrol olarak düzenli anlaşmalar ile Otel ilaçlama ve Turistik tesis ilaçlama hizmeti verdiğimiz ilçelerin de başında gelir. Balçova ilçesi deniz boyunca kurulmuştur. Arkası ise ormandır. Yazın denizin etkisi ile uçan vektörler olan sivrisinek ve karasinek sorunu da hızlıca kontrolden çıkabilen haşere sorunları oluşturur. Mekanlar sivrisinek ve karasinekler için beslenme bölgesidir. İlçenin bir yanının orman olmasının etkisiyle de örümcek, yakarca, yılan ve farelerin de sıklıkla villa ve evlerde görülmesine sebep olur. Özellikle fare ilaçlama ve sürüngen kontrol hizmeti ilçede sıklıkla talep edilmektedir. Balçova ilçesinde deniz ve orman nedeniyle de haşere sorunu diğer ilçelere göre çok çeşit içerir.

Balçova böcek ilaçlama firmaları için her bir haşere de uzman olmalıdır. İşe yani başlamış ilaçlama firmaları yerine Anka Pest Kontrol gibi işinde deneyim kazanmış firmalar tercih edilmelidir. AVM ilaçlaması, villa ilaçlaması ve apartman ilaçlamasında uzman bir kadroya sahip olan firmamız, garantili ilaçlama hizmeti vermekte ve haşere sorununu çözünceye kadar mekan ile ilgilenmeye devam etmektedir. Balçova ilçesi için 7/24, en uygun fiyatlar ile en güvenilir böcek ilaçlama hizmetini Anka Pest Kontrol verir ve vermeye devam etmektedir.