Bombardıman Böceği
TEL : 0 232 256 26 52

Bombardıman Böceği

Bombardıman Böceği Bombardıman Böceği Anka İlaçlama

Zehrini 270 Derece alanda dönerek, 100 °C sıcaklıkta kaynatıp saniyeler içinde yüzlerce darbeyle, Kendi vücudunun 4 katı uzaklığa püskürten, düşmanlarını yakabilen doğanın en sıradışı böceklerinden biri olan bombardıman böceği. Arka kısmında bulunan haznede depolanan kimyasal salgılar hidrokinon ve hidrojen peroksit, tehlike anında karışım odalarında tepkimeye girerek, oksijen ve hidrojen salarak hidrokinonun benzokinona oksidasyonunu kolaylaştırırlar. Reaksiyon oldukça ekzotermiktir ve salınan enerji karışımının sıcaklığı yaklaşık 100 °C sıcaklığı bulur. Meydana gelen basınç, reaktif depolama odalarının kapakçıklarını kapatmaya zorlar ve bu şekilde canlının iç organlarına zarar gelmesi önlenir. Kaynamayla birlikte kötü kokulu sıvı ani buharlaşmayla kısmen gaz haline geçer ve hışırtılı bir patlama sesiyle çıkış kapakçığından patlayarak dışarı çıkar. Yumurtalarını bırakmak için nemli yerleri tercih eden bombardıman böceği antarktika haricinde diğer bütün kıtaların ılıman bölgelerinde yaşarlar. Etçil olan bombardıman böceği geceleri avlanmayı tercih ederler. Anka pest control bir izmir haşere ilaçlama firmasıdır. Anka böcek ilaçlama facebook hesabımızı takip etmeyi unutmayınız. Anka pest control ve çevre sağlığı hizmetleri olarak her türlü haşere ilaçlaması ve haşere ile mücadele de 7 gün 24 saat hizmet vererek sorun ve sorumluluklarınızı üstlenmekteyiz.

Okunma 12110 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69