Asker Böceği

Asker Böceği Asker Böceği Anka ilaçlama

Yaz aylarında bahçelerde çok sayıda asker böceği görülebilir, yetişkinler temmuz sonundan eylül ayına kadar aktiftir, yetişkin böcekler özellikle sarı çiçekleri tercih ederler, bitkilere zararı yoktur, tozlaştırıcı olarak fayda sağlarlar, onları ilaçlamanıza gerek yoktur, kendi başlarına gideceklerdir. 

Kanat örtüleri vucudu tamamen kaplamadığından karın bölümleri açıkta kalır, başları açıkça görülebilmektedir. çiğneyici ağız kısımları vardır, asker böcekleri ateş böcekleri ile akrabadırancak ateş böceklerinin sahip olduğu ışık üreten organlara sahip değildirler. Asker böcekleri kışı larva olarak geçirir, ilkbaharda yaprak çöplerinde, bitki atıklarında,gevşek toprakta ve yüksek nemin oluştuğu diğer ortamlarda gözrünürler. Esas olarak böcek yumurtaları ve larvalarıyla beslenirler. Larvalar yaz başında pupaya dönüşür ve yetişkinler ilk kez temmuz ayı sonlarında ortaya çıkar,yetişkinler yaz sonunda yumurta bırakacaktır,yılda bir nesil çoğalırlar.

Asker böcekleri çok aktiftirler ve kolayca uçarlar, çiçeklerin arasında hızla ve sık sık hareket eden eşşek arılarına benzerler, Asker böcekleri sıklıkla çiçekler üzerinde çiftleşirler, yırtıcı hayvanlar için kendilerini daha az çekici bir hedef haline getirmek amacıyla savunma kimyasalları salgılayarak kendilerini korurlar, çoğunlukla polen ve nektar ile beslenirler, insanlar için zararsızdırlar. İzmir İlaçlama Firmaları arasında seçim yaparken, Anka pest control haşere ilaçlama ve çevre sağlığı hizmetlerini seçmeniz durumunda, evinize yapılacak böcek ilaçlama uygulamaları böceğin türüne ve popülasyonuna göre belirlenir en etkili yöntemler seçilir,izolasyon bilgileri verilir, Böcekleri ve kemirgenleri belgesellerden takip etmeniz dileğiyle.

Okunma 326 defa