Kitap Bitleri
TEL : 0 232 256 26 52

Kitap Bitleri

Kitap Bitleri Kitap Bitleri Anka Böcek İlaçlama
Genellikle kitap bitleri veya kitaplık böcekleri olarak adlandırılan Psocoptera, bilimsel isimlerini, ağız yapılarının algleri, likenleri, küfleri ve organik döküntülerden oluşan gıdaları parçalama eğiliminde olduğu gerçeğinden alır.
Aslında bit değillerdir. Odun biti olarak bilinen bir türün en tanınmış üyesi olması sebebi ile bu şekilde anılmaktadırlar.
Boyları 1,0 ila 6.0 mm uzunluk arasında değişen oldukça küçük böceklerdir. Yumuşak gövdeli, vücut ve ön kısımları genellikle kahverengi veya gri tonlarındadır. Bununla birlikte, kitap bitleri olarak bilinen bazı türler neredeyse renksiz olabilir.
Doğada çok yaygındır. Doğada kayalık alanlarda, kuş ve kemirgen yuvalarında bulunabilirler. Organik kalıntıları yemeyi çok severler.
İnsan sağlığına direkt zararı yoktur. İnsanlara en büyük zararları kütüphaneleri çok sevmeleridir. Kitapların diplerindeki yapıştırıcıları yiyerek beslendiklerinden isimlerini hak ederler. Apartman bitleri olarak ta nam salmışlardır. Duvar kağıtlarının altında da yaşamaları şaşırtıcı değildir. Nemli ortamları çok severler. Islak yapılan temizlik sayılarını daha da arttırır.
Bir yıl içinde 6 kuşak üreyebilirler. Tek bir yumurta dahi üreme için yeterli olabilir. 6 larva şaması vardır. 3. haftaları dişilerinin en verimli zamanlarıdır. 100 kadar yumurta bırakabilir. Ama daha çok küçük gruplar halinde yumurta bırakmayı tercih eder.
35 dereceye kadar ve yüksek nemli ortamlar üremeleri için çok müsait alanlardır. Kitap bitleri kişisel eşyalar ve elbette kitaplar ile odadan odaya taşınabilirler.
Bazıları kanatlı bazıları kanatsız olabilmektedir.
Grimsi bir zararlıdır. Görüldüğü alanlarda tozlar ve yiyecek maddeleri uzaklaştırılmalıdır. Hemen ilaçlamaya girişilmemelidir. Haşere ilaçlaması yapılmadan önce kuru temizlik ve ortamın nemden arındırılması önem taşır.
Görüldüğü zaman Anka Böcek İlaçlamadan yardım almanız doğru seçim olacaktır.
Okunma 7522 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69