Transparan Kelebek
TEL : 0 232 256 26 52

Transparan Kelebek

Transparan Kelebek Transparan Kelebek Anka İlaçlama

Kanatların damarları arasındaki doku, diğer kelebeklerde bulunan renkli pullardan yoksun olduğu için cama benzeyen kanatlara sahiptirler. Kanatlarının opak sınırları koyu kahverengi, bazen kırmızı veya turuncu renklerden oluşur ve gövde rengi koyudur. Kanatlarının şeffaflığı, üç özelliğin kombinasyonundan kaynaklanır: Birincisi, kanatlarını oluşturan malzemeyle görünür ışığın düşük emiliminden, ikincisi, kanatlardan geçen ışığın az dağılmasından ve nihayetinde düşük yansıma Kanat yüzeyine çarpan ışık.

Bu geniş bant ve çok yönlü anti-yansıtma özelliği, kanat yüzeyinde duran nano sütunlardan kaynaklanır ve bu da olay ortamı (hava) ile kanat zarı arasında bir kırılma indeksi gradyan sağlar. Bu periyodik olarak düzenlenmemiş nano direkler Kanat yüzeyinde, yarıçapın yarıçapla bölünmüş yüksek bir en boy oranına (yarıçapa bölünerek) sahip olduğu, yarıçapların görünür ışığın dalga boylarının altında olduğu durumlarda. Ayrıca, pürüzsüz refraktif indeks gradyanından doğrudan etkilenen ve dolayısıyla geniş bant ve çok yönlü anti-yansıma özellikleri için rasgele bir yükseklik ve genişlik dağılımı vardır. Bu özellikler, nano direklerin tabanındaki kaidelerin varlığıyla daha da geliştirilir. 

Çoğunlukla Orta Amerika'dan Güney Amerika'ya kadarki bölümde bulunurlar. Büyük mesafelere göç edebilirler. Lantana gibi ortak çiçekleri ziyaret eder, ancak yumurtalarını tropikal Solanaceae cins Cestrum'un bitkileri üzerine koymayı tercih eder. Yeşil tırtıllar  bu zehirli bitkiler üzerinde beslenirler ve belki de dokularında depolanan ikincil kimyasal maddeler yoluyla predatörlere toksiktirler; Tırtıllı kimyasal özler, Paraponera clavata karıncaları için hoş karşılanmaz. Yetişkinlerin de toksik oldukları kabul edilmektedir, ancak toksisitesi esasen, nektarının pirolizidin alkaloidleri içerdiği çiçekleri besleyen erkeklerden kaynaklanmaktadır. Bu aynı alkaloidler erkekler tarafından feromonlara dönüştürülür ve dişileri çekmek için kullanılır.

Kelebek fosilleri yaklaşık 56 milyon yıl önce Paleosen'e kadar uzanıyor. İlk Lepidoptera fosilleri yaklaşık 190 milyon yıl önce (mya) olan Jura çağındaki küçük bir güve, Archaeolepis yelesi. Kelebekler güvelikten evrimleşti, bu yüzden kelebekler monofiletik iken (tek bir kadeh oluştururken) güve değildir. En yaşlı kelebekler Paleosen Molası veya Danimarka Kürk Oluşumundan gelmiştir. En yaşlı Amerikan kelebek Florissan Fosil Yataklarından Geç Eosene Prodryas persephone'dır.

Okunma 3553 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69