TEL : 0 232 256 26 52

Jewel Caterpillar (Acraga Coa)

 Jewel Caterpillar Jewel Caterpillar Anka İlaçlama

Mücevher tırtılları olarak da bilinen nadir bulunan dalseritlerdir, boynunuza asmak isteyebileceğiniz bu böcek tırtıl ailesine aittir. Cam gibi görünen şey, aslında yağmur ormanlarının birçok düşmanı tarafından kuşatılmış bir tırtıl için akıllı küçük bir adaptasyon. Bu büyük, güzel resimde oldukça büyük gözükse de, bu arada kelebeklere dönüşecek olan mücevher tırtılları aslında oldukça küçüktürler. Genellikle yaklaşık yarım inç uzunluğundadır ve bu onları yerinde görmeyi zorlaştırıyor. Bunun üzerine bu tırtılların hızı, gözlerinzii onlardan ayırdığınızda sizden kurtulmalarını sağlamakta. Camsı gözün altında tırtılın manikürden çıkan sivri uçları olduğunu göreceksiniz. Bu projeksiyonlar kırılgan ve kolayca çıkartılabilir.

Bu sökülebilir projeksiyonlar ve bunlarla ilişkili goo ayrıntılı bir anti-predator savunma gibi görünüyor. Bir karınca ya da bir asma ya da onu tutan herhangi bir şeyin bu çıkıntı parçalarını ağzına sokması mücevherin goo'sunun toksik olup olmadığını söyleyemese de, saldıran bir karınca gibi bir şeyin mandibulalarını sarabiliyor. Bu muhtemelen tırtıla zaman kazandırmaya yarar. Yırtıcı dikkat dağıldığında tırtıl kaçış yapabilir, belki de yaprağı bile bırakabilir. 

Böcek kelimesini duyduğumuzda, bazıları için tatsız anıları tetiklemiş olabiliriz. Bununla birlikte, tüm böceklerin düşündüğümüz kadar kötü olmadığını bilmemiz gerekir. Şaşırtıcı bir şekilde, güzel böceklerin doğada olduğunu ve her böceğin zararlı olmadığını bilmeliyiz. mücevher tırtıllarının göz alıcı renk ve şekilleri sizi kendine hayran bırakabilir. Aşağıdaki videoda ise evinizde süs eşyası yapmak isteyebileceğiniz bir mücevher tırtılını izleyebilirsiniz.

Okunma 2909 defa

Ortam

Anka İlaçlama

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.