Brazilian Treehopper
TEL : 0 232 256 26 52

Brazilian Treehopper

Brazilian Treehopper Brazilian Treehopper Anka İlaçlama

Dünyanın birçok bölgesinde bulunan büyüleyici bir böcektir. Durum böyle olmakla birlikte, sıcak, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avustralya, Afrika ve Asya gibi tropik bölgelerde kalma eğilimi gösterir. Daha fazla incelemeden sonra, entomolog, Avrupa'da aralıklarla bilinen üç türün keşfedildiğini keşfetti. Larva'nın birincil besin kaynağı yaprakların altından gelmektedir. Daha spesifik olmak gerekirse, Brezilya ağaç hunisi larvaları, yaprak sapı üzerine besleyerek onu bir sap emici böcek haline getirir. Yemek için bol miktarda bitki örtüsü olan ağacın tepelerine yakın eğilimdedirler. Sadece bitkiler besin kaynağı olarak değil, aynı zamanda yaşam döngüsünde hayati bir rol oynar. Dişi ağaç dikeni, yumurtalarını döşerken iki seçeneğe sahiptir. Ya bitki dokusuna ekleyebilir ya da basitçe bitki yüzeyine koyabilir. Çok sayıda ağaç dikeni türü vardır ve her tür küçük bir faktörle ayırt edilir, bu nedenle genelleme yaparken türümüze geçmemelidir. Bu tür için tam dişi çoğaltma modları bulmak da zordu. Örneğin, bazı t¿rlerde yumurta yumurtalarını yumurtadan çıkana kadar korurken diğerleri yumurtalarını terk eder. Bu böcek yumurtalarının bazıları kendilerini ilgilendiren karınca tarafından korunmaktadır ve karşılığında ağaç dikeni onlara bir bal çığlığı üretir.

Brezilyalı Treehopper hemimetabolous bir gelişime sahiptir ve bunun ne demek olduğunu bilmeyenler için, bunun yumurta gibi başlayıp daha sonra bir periye dönüştüğünü ve en sonunda yetişkinliğe girdiğini söylemek için süslü bir yol var. Bu böcekle ilgili ilginç olan şey, göğüslerini taşıyan şeydir. Birbirlerine takılı olan, topuklarından doğrudan yapışan 3 topu vardır. Daha fazla araştırma yaptıktan sonra, pek çok entomolog bu süslerin işlevinin ne olduğunu bilmiyor ancak bazıları yırtıcı hayvanları uzak tutmak veya yırtıcıları tespit etmek zorunda kalabileceğinden şüpheleniyor. Bu böcek hakkında bir çok bilgi var, ancak daha sıcak iklimleri niçin tercih ettiğini, süslerin ne işe yaradığını ve çok daha fazlasını içeriyor gibi cevaplanması gereken bir çok soru hala bilinmemekte.

Okunma 3860 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69