Beyaz Kelebek

Beyaz Kelebek Beyaz Kelebek Anka İlaçlama

Çok küçük bir kapta bırakırsanız kanatlarını yok etmeye kalkan bu türün tırtılları çok uysaldır ve fazla hareket etmezler. Yemek bitkilerinde, lahana da varsa, bir sonraki ısırıka ulaşmak için harekete geçerler. Eğer herhangi bir yiyecekleri yoksa, yavaş yavaş dolaşarak yeni bir yaprak bulmaya çalışacaklardır. Küçük Beyaz kelebekler çok aktiftir. Gündüzleri dolaşırlar ve gece boyunca dinlenirler. Özellikle sıcak ortamlarda bu kelebekler uçmaktan gerçekten çok hoşlanırlar. 

Bu türün tırtıllarını kolayca evde barındırabilirsiniz. İyi bir kapaklı bir plastik veya cam kapa ihtiyaçları var. Kutudaki veya kapaktaki havalandırma ve oksijen için çok sayıda hava deliği bulunmalıdır. Kolay temizlemek için kabın altına bir miktar kağıt koyun. Bunun üzerine taze lahana koyabilirsiniz. Tırtılları yiyeceklerinin üzerine yavaşça fırçalayın ya da tırtılla birlikte yeni yiyeceklerin üstüne eski yiyeceklerinden bir parça koyun. Tırtıllar yiyeceklerine sorunsuz yürüyecekler. Tırtılları her gün taze lahana ile besleyin. 
 
Beyaz kelebek pupasını benzer bir kapta saklayabilirsiniz. Pupayı nemli bir mutfak kağıdına koyun, kağıt asla ıslak olmamalı, ancak biraz ıslak olmalı. Kabın bol havalandırma olduğundan emin olun. Aşağıda açıklandığı gibi uygun bir sıcaklıkta tutun.
 
Lahana Beyazı kelebeklerini büyük bir kafeste tutabilirsiniz. Örgü kenarlı bir kafes en iyisidir, bu çok fazla havalandırma sağlar ve kelebeğin kafesin yanlarına uçmasını önler. Bir cam kafes veya terrarium da çalışır, ancak kelebek cam içine uçarken kanatlarına zarar verecektir. En iyisi, yavrularından çıktığında kelebekleri doğaya bırakmaktır. 
 
Küçük beyaz kelebekleri yetiştirmek kolaydır. Tırtılları başarılı bir şekilde yetiştirdiyseniz ve pupa yetişkin kelebekler halinde kuşattıysanız, onlarla yaşamaya başlayabilirsiniz. Sadece erkek ve dişi kelebekleri büyük bir muhafazada tutun. Bol miktarda yiyecekleri, 20 ° C'nin (en iyisi 25 ° C) bir sıcaklığı ve büyük bir muhafazaya sahip olduklarından emin olun. Kelebekler kendi başına çiftleşecek. Muhafazaya bir lahana yaprağı koyun, bu yaprağın üzerinde dişi yumurtalarını bırakacaktır. Yumurtalar küçük ve sarı olacaktır. Erkek ve dişi Küçük Beyaz kelebekleri nasıl ayırabilirim diyorsanız O en kolayı olacaktır. Dişiler erkeklerden daha büyüktür. Dişilerin kanatlarında çok daha fazla siyah izleri var. Dişilerin kanatlarının ucunda daha büyük siyah uçları, kanatlarının ortasında iki tane daha büyük siyah lekeye sahiptir. Erkeklerin yalnızca bir küçük siyah nokta ve kanat ucunda küçük bir işaret vardır. 
Okunma 13717 defa

Ortam

Anka İlaçlama Beyaz Kelebek