Beyaz Kelebek
TEL : 0 232 256 26 52

Beyaz Kelebek

Beyaz Kelebek Beyaz Kelebek Anka İlaçlama

Çok küçük bir kapta bırakırsanız kanatlarını yok etmeye kalkan bu türün tırtılları çok uysaldır ve fazla hareket etmezler. Yemek bitkilerinde, lahana da varsa, bir sonraki ısırıka ulaşmak için harekete geçerler. Eğer herhangi bir yiyecekleri yoksa, yavaş yavaş dolaşarak yeni bir yaprak bulmaya çalışacaklardır. Küçük Beyaz kelebekler çok aktiftir. Gündüzleri dolaşırlar ve gece boyunca dinlenirler. Özellikle sıcak ortamlarda bu kelebekler uçmaktan gerçekten çok hoşlanırlar. 

Bu türün tırtıllarını kolayca evde barındırabilirsiniz. İyi bir kapaklı bir plastik veya cam kapa ihtiyaçları var. Kutudaki veya kapaktaki havalandırma ve oksijen için çok sayıda hava deliği bulunmalıdır. Kolay temizlemek için kabın altına bir miktar kağıt koyun. Bunun üzerine taze lahana koyabilirsiniz. Tırtılları yiyeceklerinin üzerine yavaşça fırçalayın ya da tırtılla birlikte yeni yiyeceklerin üstüne eski yiyeceklerinden bir parça koyun. Tırtıllar yiyeceklerine sorunsuz yürüyecekler. Tırtılları her gün taze lahana ile besleyin. 
 
Beyaz kelebek pupasını benzer bir kapta saklayabilirsiniz. Pupayı nemli bir mutfak kağıdına koyun, kağıt asla ıslak olmamalı, ancak biraz ıslak olmalı. Kabın bol havalandırma olduğundan emin olun. Aşağıda açıklandığı gibi uygun bir sıcaklıkta tutun.
 
Lahana Beyazı kelebeklerini büyük bir kafeste tutabilirsiniz. Örgü kenarlı bir kafes en iyisidir, bu çok fazla havalandırma sağlar ve kelebeğin kafesin yanlarına uçmasını önler. Bir cam kafes veya terrarium da çalışır, ancak kelebek cam içine uçarken kanatlarına zarar verecektir. En iyisi, yavrularından çıktığında kelebekleri doğaya bırakmaktır. 
 
Küçük beyaz kelebekleri yetiştirmek kolaydır. Tırtılları başarılı bir şekilde yetiştirdiyseniz ve pupa yetişkin kelebekler halinde kuşattıysanız, onlarla yaşamaya başlayabilirsiniz. Sadece erkek ve dişi kelebekleri büyük bir muhafazada tutun. Bol miktarda yiyecekleri, 20 ° C'nin (en iyisi 25 ° C) bir sıcaklığı ve büyük bir muhafazaya sahip olduklarından emin olun. Kelebekler kendi başına çiftleşecek. Muhafazaya bir lahana yaprağı koyun, bu yaprağın üzerinde dişi yumurtalarını bırakacaktır. Yumurtalar küçük ve sarı olacaktır. Erkek ve dişi Küçük Beyaz kelebekleri nasıl ayırabilirim diyorsanız O en kolayı olacaktır. Dişiler erkeklerden daha büyüktür. Dişilerin kanatlarında çok daha fazla siyah izleri var. Dişilerin kanatlarının ucunda daha büyük siyah uçları, kanatlarının ortasında iki tane daha büyük siyah lekeye sahiptir. Erkeklerin yalnızca bir küçük siyah nokta ve kanat ucunda küçük bir işaret vardır. 
Okunma 11130 defa

Ortam

Anka İlaçlama Beyaz Kelebek

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69