Salyangoz

Salyangoz Salyangoz Anka İlaçlama
Salyangozlar yumuşak gövdeli hayvanlardır. Türlere bağlı olarak, yetişkinler 25 ila 100 mm uzunluğunda olabilir. Salyangozların üstlerinde taşıdıkları kabukları bulunur ve içerilerine gizlenebilirler. Sert şartlarda, kabuğu kapatabilir ve birkaç yıl boyunca canlı kalabilirler. Salyangozlar, gün boyunca nemli yerlerde saklanır. Kütük ve taşların altında veya zemin kaplaması altında kalırlar. Ayrıca, ekiciler ve alçak güverte altında saklanırlar. Gece yemek yemeyi tercih eden salyangozlar hareket ettikçe sümüksü bir iz bırakırlar. Salyangozlar bitki yapraklarını yerler. Salyangozların kabukları olduğundan, diyetlerinde kalsiyuma ihtiyaç duyarlar.
 
Yumurtalarını İlkbaharda ve yaz aylarında bırakan salyangozlar, Yumurtaları nemli, korunaklı yerlere koyuyorlar. Salyangoz, yumurtalarını toprakla kaplar. Yumurtalar birkaç gün içinde kapanır. Olgunlaşmamış hayvanlar birkaç ayda yetişkinler haline gelir. Ev sahipleri sık sık salyangozları görmez, bunun yerine sümüklü patikalarını bulurlar. Bu patikalar birkaç gün boyunca görünür durumda kalır. Bitkilere verdiği zararları da varlığının bir göstergesidir. Açık havada, bahçelerde ve çiçek tarlalarında bitkilere önemli hasar verebilirler. 
 
Salyangozlar ile mücadele saklanma yerlerinin ortadan kaldırılmasıyla başlar. Yakacak odun kazıklarını evden uzaklaştırın ve yakacak odunu yerden uzak tutun. Dikme ekipleri ve çiçek saksılarını raflara veya standlara koyun. Nemli bir saklanma yeri sağlayabilecek kereste ve taşları çıkarın. Dış kapıların düzgün kapatılmasına dikkat edin. Kaybolan hava sıyırma veya kapı süpürmelerini değiştirin. Nemli bir bodrum katında bir nem alma cihazı kullanmak gerekli olabilir. Bir sonraki adımda inceleme yapılır. Çamur patikaları, sülük veya salyangoz saklanma yerlerine yol açabilir. Nereden geldiğini görmek için gece dışarı çıkmak gerekebilir. Bazı insanlar ellerini kullanmadan onları almak için maşa kullanmayı tercih eder. Genellikle salyangozlar, ev sahipleri ve haşere ilaçlama firmaları uzmanları için endişe kaynağı değildir. Bununla birlikte, eve girdiklerinde, yapı içindeki bodrum ve diğer nemli alanlarda toplanma eğilimindedirler. Bitkiler üzerinde beslenen salyangozlar, bahçeleri ve süslemeli peyzaj bitkilerini tahrip edebilir.
 
Genel olarak, nemi azaltmak için yapılan herhangi bir şey, bu yaratıkları yönetmeye yardımcı olacaktır. Etkili kimyasal salyangoz yemi formülasyonları varken, enkaz kaldırma ve diğer habitat eliminasyon faaliyetleri gibi kimyasal olmayan işlemler kullanmak, daha uzun vadeli tedavi yöntemleridir. Anka pest control haşere ilaçlama ve çevre sağlığı hizmetleri olarak salyangoz ile mücadelenizde 7 gün 24 saat ücretsiz keşif ve bilgi vermekteyiz. Salyangoz ilaçlaması için lütfen randevu alınız.
Okunma 3315 defa