Çekirge

Çekirge Çekirge Anka İlaçlama

Çekirge, kendi vücudunun 20 katına sıçrayabilen inanılmaz bir böcektir. Bir Çekirge aslında 'sıçrama' yapmaz. Yaptıkları bacaklarını mancınık olarak kullanmaktır ve uçarken saatte 8 mil hıza ulaşabilirler. Yaklaşık 18.000 farklı çekirge türü vardır. Bu böceğin  Yetişkin uzunluğu türlere bağlı olarak 1 ila 7 santimetredir. Çekirgeler genellikle büyük gözlüdür ve çevreye, çoğunlukla kahverengi, gri veya yeşilin birleşimi için renklendirilirler. Bazı türlerde erkeklerin kanatlarında parlak renkleri vardır ve bu da dişileri çekmek için kullanırlar. Birkaç tür zehirli bitki yerler ve toksinleri vücutlarında koruma altına almaya devam eder. Yırtıcıları kötü tadı olduklarını uyarmak için parlak renklidirler. 

Dişi çekirge erkeklerden daha büyüktür ve karnının ucunda, yeryüzüne yumurta bırakmasına yardımcı olan keskin noktaları vardır. Erkek çekirgeler bazen kanatlarında özel yapılara sahiptirler, böylece arka bacaklarını ovuştururlar veya sesler çıkarmak için birbirlerine sürtünürler. Çekirge, Kuzey ve Güney kutuplarına yakın soğuk bölgeler haricinde dünyanın hemen her yerinde bulunur. Çekirge, tarlalarda, çayırlarda ve hemen hemen her yerde yiyecek bulabilirler. Ortalama bir çekirge kendi ağırlığının 16 katını yiyebilir. Çekirgelerin favori gıdaları otlar, yapraklar ve tahıl bitkileridir. 

Çekirgeler gün boyunca en aktiftir, ancak gece de beslenirler. Yuvaları veya toprağı yoktur ve bazı türler yeni yiyecek kaynakları bulmak için uzun göçlere çıkar, Çoğu tür yalnızdır ve yalnızca çiftleşmek için bir araya gelir ancak göç eden türler bazen milyonlarca bireyden oluşan büyük gruplar halinde toplanmaktadır. Çoğu çekirge, buğday, arpa, mısır, çavdar ve yulaf gibi bitkilere saldırmaktadır. Bu böcekler  Tarım için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Çekirgeler de Hamam böcekleri gibi trake solunumu yaparlar. Hayvanların büyük çoğunluğunda işitme organları baş bölümlerinde olurken, çekirgelerde ise işitme organları karın kısmındadır. Özellikle yaz aylarında görmeye alışkın olduğumuz çekirgelerin ortalama ömrü 4 aydır. Çekirge İstilası durumunda Çekirge ilaçlaması sıvı olarak buharlama yöntemi ile yapılır. Çekirge ilaçlaması ve mücadelesi konusunda Anka pest control ve çevre sağlığı hizmetleri olarak sorun ve sorumluluklarınızı üstlenmekteyiz. 

Okunma 9198 defa