Kelebek
TEL : 0 232 256 26 52

Kelebek

Kelebek Kelebek Anka İlaçlama

Yetişkinler halinde büyümek için 4 aşamadan geçerler: yumurta, larva, pupa ve yetişkin. Her aşamada farklı bir hedef vardır, örneğin tırtıllar çok yemek yemeli ve yetişkinlerin çoğalması gerekiyor. Bir kelebeğin yaşam döngüsü kelebek türüne bağlı olarak, bir aydan bir yıla kadar bir süre alabilir. Bir kelebek ömüre çok küçük, yuvarlak, oval veya silindirik bir yumurta gibi başlar. Kelebek yumurtaları, özellikle de kuyruklu kelebek yumurtaları ile ilgili en havalı şey, yeterince yakınına bakarsanız, içinde büyüyen küçük tırtılları görebilirsiniz. Bazı kelebek yumurtaları yuvarlak olabilir, bazıları oval, bazıları nervürlü olabilirken bazıları diğer özelliklere sahip olabilir. Yumurta şekli, yumurta koyan kelebek türüne bağlıdır. Kelebekler yumurtaları genellikle bitkilerin yaprakları üzerine serilir, bu yüzden bu çok küçük yumurtaları aktif olarak arıyorsanız, biraz zaman ayırmanız ve bazılarını bulmak için epeyce yaprakları incelemeniz gerekir.

Kelebekler tırtıl halinde çok uzun süre kalmaz ve çoğunlukla bu aşamada yaptıkları tek şey yemektir. Tırtıl yeme işine doğdukları yaprağı yiyerek başlayacaktır. Bu gerçekten önemli çünkü anne kelebeği yumurtalarını tırtılın yiyebileceği yaprak türüne koyması gerekiyor. Her tırtıl tipi sadece belirli yaprak türlerinden hoşlanıyor. Küçük oldukları ve yeni bir bitkiye seyahat edemediği için, yumurtaların tırtılın yemeyi istediği yaprak türüne göre bırakılması önemlidir. Yemeğe başladıklarında anında büyümeye ve genişlemeye başlarlar. Dış iskeletleri hızla gerilmemekte ya da büyümemektedir, bu nedenle büyüdükçe birkaç kez tüy dökme ve büyüyen cildi tahrip etme görülür. Tırtıl pupa aşamasında tüm oluşumunu tamamladığında ve pupa içinde değiştiğinde, eğer şanslıysanız, yetişkin bir kelebek ortaya çıkacaktır. Kelebek, krizadan önce ilk ortaya çıktığında, her iki kanat yumuşak ve bedenine karşı katlanmış olacak. Bunun nedeni, kelebeğin tüm yeni kısımlarını pupa içine sığdırması gerektiğidir. 

Kelebek, pupadan çıktıktan sonra hiç dinlenmez, genellikle üç veya dört saatlik sürede, kelebek uçma becerisine hakim olur ve yeniden üremek üretmek için bir eş arar, Kelebek yaşam döngüsü, herkesin konuşabileceği harika bir hikayedir ve önünüzde olduğunu gözlemleme şansınız varsa çok keyif alacağınız bir deneyim olacaktır. Canlı kelebek kitleri, kendiniz için inanılmaz yaratıkların tüm yaşam döngüsü görmenizi ve çocuklarınızın bu güzel böcekler hakkında giderek daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar.
Okunma 3503 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69