Yaprak Biti
TEL : 0 232 256 26 52

Yaprak Biti

Yaprak Biti Yaprak Biti Anka İlaçlama

Çoğu zaman onlarca emek verip üstüne titrediğimiz peysaj, bahçe hatta saksıdaki bitkilerimizi bir anda saran ve yavaş yavaş bitkinin kuruyup ölmesine sebep olan yaprak bitleri genellikle bitkilerin yapraklarının alt yüzeylerine yerleşerek yaprakların özsuyunu emer ve yaprakların susuz kalmasına sebep olurlar. Susuz kalan yapraklar kıvrılır, büzülür, sararır ve fotosentez yapamayacak hale gelir. Fotosentez yapamayan bitkilerde gelişip büyüyememektedir. Yaprak bitleri bitkilere mantar bulaştırarak hastalıklara sebep olabilirler. Rahatlıkla öteki bitkilerinize ve yapraklarına bulaşıp tüm emeklerinize zarar verebilirler.

Yaprak bitleri genellikle yaprakların alt kısımlarında bulunur. Yaprak biti ilaçlamasında bu kısımlar püskürtme yöntemi ile sıvı uygulamalar ile ilaçlanır, Erken müdahale  yaprak biti ilaçlaması yapraklarda larva oluşumunuda engeller. İlaçlama nın bitkilere akşamüstü yada sabahın erken saatlerinde yapılması ile daha doğru bir yol izlenmiş olunur. Yaprak bitlerinin doğal düşmanları uğur böcekleridir, yaprak bitleriyle beslenen hepimizin tanıdığı uğur böceklerini bitkilerinizin çevresinde görürseniz bu böceklere müdahale etmeyin. Uğur böcekleri az miktardaki yaprak bitini temizleyecektir. Yaprak bitlerinin bazı türleri beslendikleri yaprakların kuvvetlice kıvrılmasına, kırmızı lekelerin oluşmasına, meyvelerin şeklinin bozulmasına ve küçük kalmasına neden olurlar. 

Aşırı üreme yeteneklerinden dolayı, yaprak bitleri ağır hasarlara neden olabilmektedir. Bilinçsiz yapılan ilaçlama ve yaprak biti mücadelesi yüzünden kimyasal ilaçlara olan dirençleri artmaktadır. Seralarda yaprak biti populasyonu daima doğurgan dişilerden oluşmaktadır. Genç yaprak bitleri doğarlar ve derhal bitki özsuyu ile beslenmeye başlarlar. Çok çabuk gelişirler ve ergin olmadan önce dört kez deri değiştirirler. Sonbaharda meydana gelen dişiler, yumurtalarını tomurcukların dibine veya yakınına bırakır. Bunlar, ilkbaharda açılır. Yeni çıkan bireyler, tomurcukların üzerinde veya çiçeklerin içerisinde beslenirler ve doğurarak çoğalırlar. Nisan-mayıs aylarında kanatlı bireyler olan yaprak bitleri mayısta en yüksek bulaşmayı yaparlar. Yaprak biti ilaçlama ve mücadelesi konusundaki sorun ve sorumluluklarınızı üstlenmekte olan Anka Pest Control, ücretsiz keşif ve en uygun fiyatlar ile 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. 

Okunma 10494 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69