Un Güvesi

Un Güvesi Un Güvesi Anka İlaçlama

Un güvesi ilaçlaması ülkemizde oldukça sık yapılan ilaçlamalardandır. Sadece Fabrika yada tahıl ambarlarında değil çoğumuzun evinde mutfak yada kilerinde de sıklıkla karşılaşabileceğimiz bir böcek türü olan un güvesi değirmen, depo, fabrika ve benzeri yerlerde un ve mamülleri, hububat, bazı kuru meyve ve sebzeler, kakao, baharat, kahve, kuru tütün, ayçiçeği ve baklagil tohumları ile çeşitli kuru yemişlerde beslenir, bulundukları yerlerde gıdaların üzerinde kalıntılar bıraktığı için besinlerin içeriğinde bozulmaya yol açabilirler, bu bozulmalar gıda ürünlerinin kokması ve çürümesi şeklinde olmaktadır. Dişiler, çiftleştikten sonra yumurtalarını un, tahıl taneleri ile diğer gıda maddeleri, depo veya değirmenlerdeki çatlak veya delikler ile makine aksamına yapıştırmaktadır. Bir dişi, ortalama yüz ila altıyüz adet yumurta bırakmakta ve yumurtalar 400 gün içerisinde açılmaktadır. Yumurtadan çıkan larvalar, ilk devrelerde kendine undan veya diğer gıda parçacıklarından yapılmış bir kılıf yaparak bunun içerisinde beslenmektedir. Larva beş gömlek değiştirmekte, olgunlaşan larva gıda ortamını terk ederek depolardaki yarık, çatlak ve girinti gibi yerlerde kokon örerek pupa olmaktadır. Nem oranının fazla olması güve oluşumuna davetiye çıkarır. Kullandığınız besinlerdeki un güvesi yada kıyafetlerinizi saran güveler ve yürüyen uçan tüm haşereler için Anka pest controlden ücretsiz keşif hizmeti alarak un güvesi ilaçlaması yada haşere ilaçlaması ve mücadelesinde en uygun fiyatlarla sorun ve sorumluluklarınızdan kurtulabilirsiniz. 

Güveler hakkındaki en ilginç haber ise İlgiltere de yaşndı 19. yüzyılın başlarında İngiltere taşrasında bol kömür yakan fabrikalar ve imalathaneler bol bol is bulutu püskürttü ve Londra ile Manchester arasındaki ağaçları kararttı Bu, bölgedeki güveler için kötü haber anlamına geliyordu. Soluk, benekli bir bedene sahip olan ve bu görünümüyle normal renkli ağaçlar üzerinde arka plana mükemmel bir şekilde karışan bu böcek birden göze kolayca çarpar oldu. Kararmış ağaç kabukları üzerinde beyaz rengiyle kolayca fark edilen güve, kendisini avlayan kuşlar için kolay bir hedef haline gelmişti.On yıllar geçtikçe koyu renkli güveler türemeye başladı. Bu mutantlar aynı türe ait olmasına rağmen tipik görünümlerini terk etmiş ve ağaçlar üzerinde göze çarpmasını yeniden zorlaştıracak biçimde daha koyu renklere bürünmüştü. Yüzyıl sona ererken Manchester'daki güvelerin neredeyse tamamı siyahtı. İngiltere'de hava temizlenip ağaçlar renklerini yeniden açınca bu siyah güveler ortadan yok olmaya başladı. Ancak bu kısa var oluş sürelerinde evrimin birer simgesi oldular.

Anka pest control ve çevre sağlığı hizmetleri bir izmir haşere ilaçlama firmasıdır. Resmi fecebook sayfamız olan Anka böcek ilaçlama sayfamızdan güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını takip edebilirsiniz. Web sayfamız olan ankailaclama.com üzerinden yada haşere ilaçlama nın özel telefonu olan ALO ANKA yı tuşlamanız yeterli. (256 2652-ALO ANKA)

Okunma 8716 defa