TEL : 0 232 256 26 52

Kene Çıkarılması, İlaçlama ve Kene Hakkında Bilmedikleriniz

Kene Çıkarma Kene Çıkarma Anka İlaçlama

Keneler söz konusu olduğunda, cehalet, mutluluğun tam tersidir. Kenelerin nasıl göründüğüne, nerede kamp yaptıklarına ve sana kilitlendiğinde ne yapılması gerektiğine dair okumaya başlayın. Bu yazı potansiyel olarak sizi gelecekte çok fazla acıdan kurtarabilir. Keneler potansiyel olarak hayatı tehdit eden bulaşıcı hastalıkların yayılmasından sorumludur; bazıları sadece titreme, mide bulantısı ve ateş, aynı zamanda nörolojik sorunlar ve hatta ölüm tetikleyebilir. Hastalıkları aktarabilen herhangi bir canlıdır. 

Keneler beslemeye hazır olduğunda, genellikle insanların veya hayvanların kendilerine gelmesini bekledikleri otların veya diğer bitki örtücüklerinin üzerine kamp yaparlar. "Questing" adı verilen bir strateji: Üçüncü ve dördüncü çift ayaklarını istikrar için kullandıklarında, ilk bacak takımlarını uzatıyorlar ve masum olan kişiye kilitleniyorlar; Oradan, bazı keneler küçük kan damarının yakınında ince bir cilt alanı bulana kadar tarama yapabilir, burada kan ayıklamak daha kolaydır. 

Bazı keneler nispeten küçük olduğu için (larvalar bir milimetreden daha küçük olabilir), kimsenin üzerinde olduğunu fark etmeyebilirsiniz. Sonra, kene tüyler ürpertici küçük başını cildinize sokar, besleme tüpünü açar ve kanla inceltici, deri uyuşturucu, insan bağışıklık sistemi ile savaşan tükürük kokteyli tükürür. O zaman muhtemelen yaklaşık 2-3 gün süreyle beslenir ve eğer bir dişi ise normal boyutunun iki katına çıkabilir ki bu yumurta bırakma zamanı için yeterlidir.

Zarar oranları, hastalık ve kene türüne göre değişir, ancak genel olarak anlık değildir. Bazı keneler, anaplasmosis adlı bir hastalığı sekiz saat içinde iletmeye başlayabilir, ancak diğerleri daha uzun sürüyor. Uzmanlar 24 saat içinde yapışan keneden kurtulabilirseniz, Lyme hastalığına yakalanma şansınızın oldukça düşük olduğunu, çoğu vakada Lyme hastalığına neden olan bakterilerin sizi enfekte etmesinden 36-48 saat önce geçtiğini söylüyor. İnsanlar kenelerin birincil yemekleri değildir. Keneler ayrıca fareler, kuşlar, tavşanlar ve geyikleri beslemekten hoşlanıyorlar ve memeliden memeliye tırmanırken, konaklarına belirli patojenlerle bulaştırırlar ve hastalıklara neden olan bakterileri kendileri alırlar. 

İnsanlar petrol jölesi, benzin, oje ve % 70 izopropil alkolü tıknaz ağız parçalarına sürtünerek görünüşte "boğmak" için önerir. Araştırmacılar, bu yöntemlerin hiçbirinin aslında işe yaramadığını belirtiyor. Keneler havanın olmadığı uzun sürelerde ayakta kalabilirler. Kene ile uğraşıyorsanız elinizden geldiğince hızlı bir şekilde çekmek kötü bir fikirdir. Kafasına mümkün olduğunca yakın kısmını tutun; Onun ağız parçası kelimenin tam anlamıyla cildinizin içindedir.  Ardından, dikkatlice ve sabitçe yukarı çekin siz veya doktorunuz kimliğini belirlemek istiyorsanız, mühürlü bir torbaya koyun. Başın tamamını çıkaramazsanız endişelenmeyin; Kene kendisi öldü ve ağızlık genelde cildinizden çıkmaya çalışacak, diyor Amerikalı Dr. Krause. Sadece cildinizin bu alanını sabun ve su ile veya daha sonra bir alkolle sildiğinizden emin olun. 

Kene kaynaklı hastalıklardan gelen belirtiler birkaç gün içinde ortaya çıkabilir. Bu hastalıkların çoğu ateş, baş ağrısı, yorgunluk ve kas ağrılarını tetikleyebilir; Bazıları aynı zamanda belirgin bir döküntü oluşturuyor. Rocky Mountain lekeli ateşi geliştiren insanlar genellikle ateş bölümüne sahiptirler: küçük, düz, pembe döküntü iki ila beş gün sonra ortaya çıkma eğilimi gösterir. Lyme hastalığında rezil döküntü (bir boğa gözüne benziyor ve yavaş yavaş dışarıya yayılıyor) ısırıktan sonraki üç günden bir aya kadar görülebilir ve genellikle ateşten önce gelir. Bir şey söylemeliyiz: Kene ısırığının etrafında kırmızı bir halk varsa ve bu, beş santimetre altındaysa, büyümez ve birkaç gün içinde kaybolursa, muhtemelen normal bir alerjik reaksiyontur, Lyme hastalığına bir işaret değildir. 

Kene, pire, tahtakurusu, tahtakurdu, uyuz gibi zararlılar ile mücadele profesyonel haşere böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Kene ilaçlaması özel cihaz ve uygulamalar ile yapılmalı kesin çözüme gidilmelidir. garantili ilaçlama için Anka pest control haşere ilaçlama ve çevre sağlığı hizmetleri olarak İzmir ve çevre illerde 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz. Aşağıda kene çıkarılması ile ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

 

Okunma 3763 defa

Ortam

Kene Çıkarılması Anka İlaçlama

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.