TEL : 0 232 256 26 52

Peyzaj İlaçlaması ve Önemi

Böcek İlaçlama Böcek İlaçlama Anka İlaçlama

Delici böcekler süs ağaçlarının ve çalılıkların en zararlıları arasındadır. Çoğu delici, bazı güvelerin ve böceklerin larvalarıdır (olgunlaşmamış safhalar). Yaşayan ahşapta kabuğun altına tünel açar ve beslenirler su ve yaprak dokularını yok eder. Bu, kuşatma, dallanma ölüme sebep olur, yapısal zayıflık ve hassas bitkilerin düşüşü ve ölümüne neden olur. Saldırı bölgeleri ayrıca bitki patojenlerine giriş noktaları sağlar. Ağaçlı süs eşyalarına saldıran ana tipler Clearwing ve düz başlı delicilerdir. Bitkileri sağlıklı tutmak, Böcek ilacı ile kontrol altına alma yaklaşımını etkileyebilecek alışkanlık, bu zararlıları kontrol altına almanın anahtarlarıdır. 

Ağaçlar veya çalılar peyzaja nakledildiğinde, kuraklık, toprak sıkışması, güneş haşlanması veya yaralanmalar gibi stresler onları zayıflatabilir ve onları saldırıya daha duyarlı hale getirebilir. Yetişkinler, stresli ağaçlardan çıkan uçucu kimyasallara tepki göstererek uygun yumurta döşeme yerlerini bulabilir. Yetişkin deliciler bahar veya yaz mevsiminde istila edilmiş ağaçlardan çıkar. Çiftleştikten sonra dişiler uygun bir konukçuya uçarlar ve genellikle yarıklarda yumurta bırakırlar. Kuluçka yaklaşık 10 gün ila 2 hafta sonra gerçekleşir. Genç larvalar, kabukların altına hızla tünel yaparak beslenir ve büyürler. Ağacın içerisine girdikçe delikli larva artık böcek öldürücü spreylere karşı savunmasız kalır ve ciddi hasar oluşana kadar nadiren tespit edilir.

Birkaç tür berrak ve düz başlı delici peyzaj bitkisine bulaşabilir. Tedavinin etkili olabilmesi için her türün yetişkinlerinin ne zaman faal olup olmadığını ve hangi bitkilerin savunmasız olduğunu bilmek önemlidir. İlaçlama saati, kullanılan ilaçlar uzmanlar tarafından incelikle seçilmelidir. Rastgele seçilen ilaç ve uygulamalar peyzaj ve bitki türlerinize zarar verebilir. Güneş ve rüzgar faktörleri dahi hesaplanarak yapılan ilaçlamalarımızda izmir ve çevre illere de hizmet vermekte olan Anka pest control haşere ilaçlama ve çevre sağlığı hizmetleri olarak, kapınızın önündeki bahçeden orman ilaçlamasına kadar sorun ve sorumluluklarınızı üstlenmekteyiz.

Okunma 2104 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.