Bu Yılanı Evinizde, Hatta Elinizde Besleyebilirsiniz.
TEL : 0 232 256 26 52

Bu Yılanı Evinizde, Hatta Elinizde Besleyebilirsiniz.

En Küçük Yılan En Küçük Yılan Anka İlaçlama

Makarna kadar ince olan bu yılanın yetişkinlerinin boyu ortalama 4 santimetre. 3.100'ün üzerinde bilinen yılan türünden en küçük olduğunu tespit edildi. Karayipler'deki Barbados adasında, dünyanın en küçük yılan türü, bir spagetti erişte kadar ince ve metal paranın üstünde rahatça dinlenebilecek kadar küçük türler, Penn State'deki evrimci biyolog Blair Hedges tarafından keşfedildi. Hedges ve meslektaşları aynı zamanda Karayip adalarında da bulunan dünyanın en küçük kurbağa ve kertenkele türlerini keşfediyorlar.

Potansiyel yaşam alanlarının büyük bir çoğunluğunun binalar ve çiftlikler tarafından değiştirilmesi nedeniyle türlerin nadir olduğuna inanılıyor. "Habitat yok edilmesi, tüm dünyadaki biyoçeşitlilik için büyük bir tehdit" diyen uzmanlar "Karayipler, özellikle nesli tükenmekte olan türlerin yüksek bir yüzdesini içerdiği için savunmasızdır ve bu hayvanların adalarda yaşadığı için yaşam alanlarını kaybettiklerinde gitmeleri gereken hiçbir yerleri yoktur" açıklamasını yaptılar. Barbados türünün, diğer yılan türlerinden kaynaklanan genetik farklılıklarına ve benzersiz renk desenine ve terazilerine dayanarak bilimde yeni olduğu tesğit edildi. Ayrıca, diğer bilim insanları tarafından yanlış tanımlanan bazı eski müze örneklerinin aslında bu yeni türlere ait olduğunu tespit ettiler.

Bilim adamları, bir türün ortalama büyüklüğünü belirlemek için hem erkeği hem de dişileri ölçmeye çalışırlar. Hedges, bu yöntemleri kullanarak Leptotyphlops carlae adlı bu türün en küçük yılan olduğunu tespit etti. Hedges'e göre, hayvanların en küçük ve en büyük türleri, diğer canlılar tarafından boşalan habitatlarda ekolojik nişleri doldurmak için zamanla türlerin gelişebileceği adalarda bulunur. Çünkü bazı organizmalar, tesadüfen asla adalara kavuşamıyorlar. Örneğin, bir fıstık türü bir adada eksikse, yılan küpeşte'nin ekolojik nişini "doldurmak" için çok küçük bir türe dönüşebilir. En küçük yılanların yavruları bir yetişkinin uzunluğunun yarısı kadarken, en büyük yılanların yavruları yalnızca bir erişkinin yalnızca onda biridir. Barbados yılanı bu desene bir istisna değildir. Annenin vücudunun önemli bir bölümünü kaplayan tek bir ince yumurta üretir.

 

Okunma 9900 defa

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere, Fare, Yılan Mücadelesi ve Çevre Sağlığı Hizmetleri İzmir kökenli, biyosidal ürün uygulama belgeli uzman kadroya sahip, sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanan yetkin ilaçlama firmasıdır. Resmi facebook sayfamız olan Anka Böcek İlaçlama sayfamızdan da güncel kampanyaları, ilginç haberler ve böceklerin ilginç dünyalarını "Sayfamızı Beğenerek" takip edebilirsiniz. Böcek ve diğer zararlılar ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruları sormak ve yardım istemek için web sayfamız olan www.ankailaclama.com üzerinden e-mail yoluyula ulaşabileceğiniz gibi veya haşere ilaçlamanın özel telefonu olan ALO ANKA (0 232 256 26 52- ALO ANKA) yı tuşlamanız yeterli olacaktır.

İzmir Anka Böcek İlaçlama, Haşere İlaçlama, Pest Kontrol, Fare ve Yılan Mücadele Firması

Bu site içerisinde yer alan insan sağlığına etki edebilecek böcek ilaçlama, haşere kontrolüne dair bilgi ve uygulamalar, Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firmasının, konusunda sertifika ve yasal yetki sahibi uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama ve haşere kontrolüne dair tüm bu uygulama bilgileri, site kullanıcıları tarafından bilgilendirme ve uzmana danışma tavsiyesi olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel ve sertifikalı uzmanlar tarafından uygulanması zorunlu uygulamaları eyleme dönüştürmeleri halinde oluşabilecek maddi ve manevi zararların farkında olmaları gerekmektedir. Bu tür yanlış anlaşılıp uygulanan eylemlerden dolayı Anka Böcek İlaçlama ve Haşere Kontrol Firması suçlanamaz, yasal yaptırım uygulanamaz.

Telefon

Telefon
0 232 256 ANKA
Telefon
0 232 256 26 52
GSM
0 543 415 01 69